جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

دانشگاه آزاد از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند - خبر

 

 

دانشگاه آزاد از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: در راستای تحقق شعار امسال جهش تولید این دانشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین ایده‌های نو و خلاق حمایت می‌کند.

دانشگاه آزاد از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند
اسحاق رسولی روز سه‌شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت آپ‌ها، تولید محصولات برای استقلال، فعالیت هسته‌های فناور و مراکز رشد نیز از جمله اهداف و  فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان در دست‌یابی به اهداف شعار امسال جهش تولید است.
 
وی گفت: توسعه محصولات شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه در دستور کار است و در این راستا تاکنون ۱۶ محصول دانش‌بنیان این دانشگاه به تجاری‌سازی رسیده است.
 
وی اظهارداشت: بکارگیری سرمایه راکد واحدهای دانشگاه آزاد به سمت موضوعات دانش‌بنیان و اختصاص شهریه متغیر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی روشی کارآمد بوده و تلاش می‌شود با این رویکرد محصولات دانش‌بنیان توسعه یابد.
 
وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای استادان این دانشگاه به سمت توسعه پژوهش و پژوهش‌های کاربردی است، افزود: در حال حاضر ۲ مزرعه کشاورزی در دانشگاه آزاد اردبیل برای فعالیت‌های دانش‌بنیان واگذار شده و نوع خاصی از بوقلمون در این مزرعه پرورش داده شده که جنبه صادراتی دارد.
 
وی از حمایت همه‌جانبه با ارائه مشاوره‌های علمی و تخصصی به مراکز تحقیقاتی و تولید ثروت استان و همچنین مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این‌گونه طرح‌ها با صاحبان ایده‌های نو و خلاق خبر داد و گفت: با هدف دست‌یابی به این امر تمام امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی این دانشگاه در استان در اختیار مجریان طرح‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد.
 
 رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل همچنین بیان کرد: در ۲۲  ماه گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه موفق به اشتغالزایی جدید برای ۵۰۰ نفر شدند.