حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

دانشگاه آزاد اردبیل از ایده‌های برتر دانش‌بنیان حمایت می‌کند - خبر

 

 

دانشگاه آزاد اردبیل از ایده‌های برتر دانش‌بنیان حمایت می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل آمادگی خود را برای حمایت از ایده‌های برتر دانش‌بنیان اعلام کرد.

دانشگاه آزاد اردبیل از ایده‌های برتر دانش‌بنیان حمایت می‌کند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اسحاق رسولی گفت: امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی خط تولید شرکت فن آور دانش بنیان تولید گیاهان دارویی در واحد اردبیل راه‌اندازی شد که بی شک مایه خیر و برکت برای ما خواهد بود.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: امروز شاهد یکی از روزهای موفق دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری و کارآفرینی بودیم چرا که محصولی با نام تجاری پروهیل که 10 نوع داروی گیاهی عرضه می‌کند و برای این کار زحمات علمی و اجرایی بسیار زیادی انجام شده در نهایت به نتیجه رسیده است.
 
وی بیان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی ایده‌ها از لحاظ علمی غربالگری می‌شوند و ابتدا در واحد رشد و فن آور بررسی می‌شوند، مورد حمایت قرار می‌گیرند، مشاوره علمی داده شده و سپس مکان و زمینه فعالیت مشخص می‌شود.
 
رسولی به موضوع حمایت دانشگاه از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت:  در بحث مالی ابتدا مبلغ یک میلیون و سپس در مراحل بعدی شکل حمایت ها تغییر پیدا می‌کند و مکان لازم و محیط اداری مناسب نیز در اختیار شرکت ها قرار می گیرد.
 
وی اظهار کرد: دانشگاه از ایده‌های برتر حمایت می‌کند و در اجرای آنها مشارکت می‌کند و تلاش می‌کند شرکت‌ها از منابعی که از طریق دولت و سایر نهاد ها بوجود می‌آید بهره‌مند شوند.
 
رسولی افزود: امروز زحمات جوانان متخصص و تلاشگر به ثمر رسید و شعار دانشگاه آزاد اسلامی این است که دانشگاهی کارآفرین داشته باشیم.
 
وی اظهار کرد: « تلاش داریم سیستم کارآفرینی را در دانشگاه و استان ایجاد کنیم و از حدود 480 PHD در رشته های مختلف و 14 هزار دانشجو که با ارزش ترین سرمایه و گنجینه و دارایی است، بهترین بهره را در این مسیر برداریم.