رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

دانشگاه‌ها در تدوین طرح تفضیلی گردشگری اردبیل مشارکت کنند - خبر

 

 

دانشگاه‌ها در تدوین طرح تفضیلی گردشگری اردبیل مشارکت کنند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار مشارکت جامعه دانشگاهی استان در تدوین طرح تفضیلی گردشگری اردبیل شد.

دانشگاه‌ها در تدوین طرح تفضیلی گردشگری اردبیل مشارکت کنند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی تصریح کرد: بازنگری طرح جامع خروجی مطلوبی ندارد و به همین دلیل تهیه طرح تفضیلی گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی متذکر شد: با وجود اینکه میراث فرهنگی بخش دانشگاهی را بازوی یاری گر امور آموزشی و پژوهشی خود می‌داند، اما میزان همکاری و مشارکت مقبول نیست و انتظار ما توسعه همکاری‌ها به ویژه در بخش آموزش و پژوهش است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اعلام آمادگی در خصوص راه اندازی اولین هتل اسکول در شهر سرعین اضافه کرد: علاوه بر این در بحث آموزش فعالان گردشگری و صنایع دستی نیز آماده مشارکت با دانشگاه آزاد اسلامی استان هستیم.
 
در این نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز در خصوص راه اندازی هتل اسکول سرعین اعلام آمادگی کرد و گفت: در فاز نخست فعالیت هتل اسکول آموزش نظری در مرکز آموزش شهر سرعین و آموزش عملی در هتل لاله پیش بینی شده است.
 
اسحاق رسولی با اشاره به دایر بودن رشته کارشناسی گردشگری در دانشگاه آزاد سرعین افزود: لازم است تدابیری برای رونق این رشته اتخاذ شود؛ چرا که میزان استقبال فعلی از آن مطلوب نیست.
 
وی افزود: در صورتی که میراث فرهنگی استان نیاز‌های آموزشی خود را اعلام کند، دانشگاه می‌تواند در برگزاری و پیاده سازی آن اقدام کند.
رسولی همچنین به اجرای ۳۰ طرح پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی استان اشاره و تاکید کرد: در قالب تفاهم نامه با اداره کل میراث فرهنگی استان نیز، آماده انجام امور پژوهشی هستیم.