سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دانشگاه‌ها باید به محل معرفی محصولات نوین تجاری تبدیل شوند - خبر

 

 

دانشگاه‌ها باید به محل معرفی محصولات نوین تجاری تبدیل شوند

استاندار اردبیل گفت: دانشگاه‌ها باید به محل معرفی محصولات نوین تجاری تبدیل شود تا بتوانیم پژوهش‌محوری را در استان به یک امر نهادینه و فراگیر مبدل کنیم.

دانشگاه‌ها باید به محل معرفی محصولات نوین تجاری تبدیل شوند
اکبر بهنامجو بعد از ظهر امروز در بیستمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: اهمیت به توسعه برنامه‌های پژوهشی جزو اولویت‌های اساسی بوده و درصدد هستیم از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری بهره جسته و در راستای توسعه حوزه‌های پژوهشی ورود خوبی داشته باشیم.
 
وی با اشاره به این که حضور محققان برجسته در حوزه پژوهشی در استان مشهود است بیان کرد: در تلاش هستیم با همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرده و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم که این موضوع تحول‌ساز بستر علمی استان می‌شود.
 
استاندار اردبیل بیان کرد: درصدد هستیم با همکاری‌های همه‌جانبه با محققان و پژوهشگران حوزه علمی استان را ارتقا بخشیده و در راستای فراهم‌سازی بسترهای لازم برای جذب علاقه‌مندان و افراد بااستعداد در این زمینه به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم که این مهم برای ما بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه واقع شود.
 
بهنامجو اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی با هدف تبدیل فناوری‌های نوین به تولید صنعتی از مواردی است که باید ارتقای همکاری مسئولان دانشگاهی و صنعتی استان محقق می‌شود و در این زمینه تجاری‌سازی محصولات تحقیقاتی زمینه‌ساز پیشرفت بیش از پیش این حوزه خواهد بود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، استاندار اردبیل گفت: دانشگاه‌ها باید به محل معرفی محصولات نوین تجاری تبدیل شود تا بتوانیم پژوهش‌محوری را در استان به یک امر نهادینه و فراگیر مبدل کنیم.