سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

دامپزشکی اردبیل در ماه مبارک رمضان آماده‌باش است - خبر

 

 

دامپزشکی اردبیل در ماه مبارک رمضان آماده‌باش است

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از آماده‌باش اداره کل دامپزشکی استان به صورت تمام وقت در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

دامپزشکی اردبیل در ماه مبارک رمضان آماده‌باش است
صادق صالحی افزود: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی همزمان با شروع ماه مبارک رمضان با ساماندهی ۲۸ اکیپ ثابت و سیار در قالب ۴۵ پرسنل فنی و متخصص در بازرسی گوشت شروع شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.
 
وی بیان‌کرد: در این ایام میزان تقاضا برای تامین فرآورده‌های خام دامی و گوشت قرمز و سفید افزایش می‌یابد و شهروندان باید فرآورده‌های خام دامی موردنیاز را بصورت بسته‌بندی و از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهیه نمایند.
 
وی ادامه‌داد: شهروندان باید به هنگام خرید به تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء ، مهر بهداشتی دامپزشکی و لیبلی که بدین منظور بر روی لاشه‌های دامی استحصالی از کشتارگاه‌ها الصاق می‌شود، دقت نمایند.
 
صالحی گفت: در شرایط فعلی و در راستای سلامت همگان مسوولیت‌های دامپزشکی مضاعف شده  و مردم می‌توانند به عنوان شهروند ناظر دامپزشکی با مشاهده موارد مشکوک در تولید ، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی همیار دامپزشکی بوده و این موارد را گزارش نمایند.
 
وی افزود: گزارش‌های موارد مشکوک در اسرع وقت رسیدگی و مراتب با تشکیل پرونده‌های تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.
 
مدیرکل دامپزشکی استان بر ضرورت بهداشت و سلامت عمومی جامعه تاکید و به شهروندان اطمینان داد گوشت قرمز و سفید و آلایش خوراکی دامی که پس از عبور از چرخه نظارتی دامپزشکی وارد بازار مصرف می‌شود از هر نظر سالم و بهداشتی است.
 
صالحی با اشاره به اینکه طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی به صورت مستمر در استان انجام می‌شود، گفت: امسال با اجرای طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز ، ۲۰ هزار کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی و تاریخ گذشته کشف و ضبط شد.