جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

داروی گیاهی ضد سینوزیت در جهاددانشگاهی اردبیل تولید شد - خبر

 

 

داروی گیاهی ضد سینوزیت در جهاددانشگاهی اردبیل تولید شد

داروی گیاهی ضد سینوزیت توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد فرآورده‌های گیاهی جهاددانشگاهی استان اردبیل تولید شد.

داروی گیاهی ضد سینوزیت در جهاددانشگاهی اردبیل تولید شد

 مهران محمدی اظهار کرد: قطره گیاهی «دامپرلی» دارای خاصیت قوی ضدمیکروبی و ضد باکتری است و سبب تخلیه سینوس‌ها می‌شود ضمن اینکه به مدت ۶ ماه از استقرار و ورود میکروارگانیسم‌های عامل سینوزیت جلوگیری می‌کند.

وی رفع آلرژی‌های فصلی، سردردهای میگرنی و برونشیت را از دیگر کاربردهای این قطره گیاهی نام برد و افزود: این محصول کاملا طبیعی و تهیه شده از گیاهان دارویی سیاهدانه، رزماری و زیتون است و موجب گشادی رگ‌ها، رفع اختقان، خلط آوری، دفع عفونت و عوامل بیماری زا می‌شود.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد فرآورده‌های گیاهی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه این دارو مشابه خارجی ندارد تصریح کرد: این دارو در سال 2017 موفق به اخذ مجوز IRCT از سازمان بهداشت جهانی شد و در سال‌جاری گزارش نهایی آزمایش‌های بالینی که در بیمارستان‌های دولتی بر روی 300 بیمار انجام گرفت، به دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان غذا و دارو ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدی از استقرار 15 شرکت پژوهشی با 24 طرح فناورانه در این مرکز خبر داد و گفت: در این نمایشگاه هفت واحد فناور مستقر در این مرکز با 12 محصول فناورانه حضور دارند و از دو محصول دانش بنیان دامپرلی و رقیق کننده گیاهی انجماد اسپرم در مراسم افتتاحیه رونمایی شد.