جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

خیرین شاهرود خلخال امکانات تحصیل فضای مجازی دانش‌آموزان را تهیه کردند - خبر

 

 

خیرین شاهرود خلخال امکانات تحصیل فضای مجازی دانش‌آموزان را تهیه کردند

بخشدار بخش شاهرود خلخال گفت: خیرین این بخش برای تهیه و تامین امکانات تحصیل در فضای مجازی دانش‌آموزان بی‌بضاعت این بخش پیشقدم شدند.

خیرین شاهرود خلخال امکانات تحصیل فضای مجازی دانش‌آموزان را تهیه کردند

مسیب پارساپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شاهرود خلخال افزود: موسسات خیریه و خیرین این منطقه از آغاز سال تحصیلی تاکنون ۸۵ دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند و تبلت به قیمت یک میلیارد  و ۷۰۰ میلیون ریال خریداری کردند که ۷۰ دستگاه آن در اختیار دانش‌آموزان شاهرود قرار گرفته و ۱۵ دستگاه نیز بزودی توزیع می‌شود.

او از مشارکت خیرین در کمک به دانش‌آموزان نیازمند قدردانی کرد و گفت: مشارکت خیرین در خرید تبلت و لوازم تحریر دانش‌آموزان اقدامی مهم در کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت در فضای کرونایی جامعه است.

بخشدار بخش شاهرود خلخال از واگذاری مدارس و فضاهای آموزش خالی و بلااستفاده این بخش به راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی و صنعتی در راستای تحقق شعار امسال جهش تولید خبر داد و از همکاری صمیمانه رئیس و کارشناسان اداره آموزش و پرورش منطقه در این زمینه تقدیر کرد.

بابک شهریاری ، رئیس اداره آموزش و پرورش شاهرود نیز با تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: ایام این هفته فرصت مناسبی برای تجلییل از تلاش‌های اعضای افتخاری این شورا  ، همکاران فرهنگی و افرادی است که دستگاه تعلیم و تربیت منطقه را در نیل به اهداف مشخص و متعالی آموزش و پرورش همراهی کردند.

حجت‌الاسلام شیرعلیپور ، امام جمعه شهر کلور هم شورای آموزش و پرورش را بالاترین مرجع تصمیم‌گیری برای امور آموزشی ،تربیتی و فرهنگی دانست.

او افزود: برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش نقطه عطفی در رفع مشکلات مربوط به حوزه تعلیم و تربیت است.

وی با تاکید یر لزوم بهره‌مندی آحاد مختلف جامعه از سواد رسانه‌ای اظهارکرد: ناآشنایی برخی افراد با سواد رسانه‌ای موجب  طرح برخی مسائل اختلاف‌انگیز و دامن زدن به اختلافات منطقه ، مطالبه‌گری ناحق و ایجاد فضای مجازی مسموم شده است.

امام جمعه شاهرود با اشاره به اهمیت استفاده درست از فضای مجازی به عنوان ابزاری جایگزین در فضای کرونایی و در حالی که امکان برگزاری برنامه‌های حضوری تبلیغ دین وجود ندارد، خواستار تشکیل جلسات پرسش و پاسخ در فضای مجازی از طریق استفاده از ظرفیت "شبکه آموزشی شاد" برای پاسخگویی به شبهات دینی و شرعی دانش‌آموزان شد.