سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

خیرین به جامعه معرفی شوند - خبر

 

 

خیرین به جامعه معرفی شوند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر باید خیرین را شناسایی و آنها را به جامعه معرفی کند تا الگوسازی شود.

خیرین به جامعه معرفی شوند
آیت‌الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه در مراسم توزیع هزار سبد معیشتی (طرح دست یار) ویژه نیازمندان و بیماران متاثر از کرونا توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه وثوق مردمی بزرگترین سرمایه برای دستگاه‌های خدمات‌رسان مثل جمعیت هلال احمر است، افزود: ملت ایران، ملت عاطفی است و در هر شرایطی به همنوعان خود کمک می‌کنند.
 
وی افزود: کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر به دلیل توفیق حضور و خدمت در این جمعیت باید شکرگزار باشند.
 
وی گفت: جمعیت هلال احمر باید در بین خیرین نفوذ کرده و با استفاده از کمک‌های آنها به اقشار محروم یاری رسانند. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این آیین گفت: سال گذشته سال پر فراز و نشیبی برای کشور و استان اردبیل بود و در این سال انواع مختلف حوادث را شاهد بودیم.
 
رامین معبودی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر قابل تقدیر است، اضافه‌کرد: مردم در حوادث مختلف به جمعیت هلال احمر اعتماد کرده و از طریق این جمعیت به یاری هموطنان می‌شتابند.
 
وی افزود: برپایی ۱۳ ایستگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان، تب سنجی و غربالگری حدود ۱۸۰ هزار نفر و ارجاع ۸۵۰ نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی از اقدامات این جمعیت بوده است‌.
 
به گفته معبودی، اجرای طرح کسا ، حمایت و دلجویی از سالمندان، ضدعفونی منازل سالمندان، ایجاد ارتباط تلفنی با سالمندان و خانواده‌های آنها ، اجرای طرح مجیر ، اجرای طرح ابتکاری استانی "در خانه بمانیم"با موضوع‌های نقاشی، عکس، ساخت اوریگامی و هنرهای صنایع دستی از طریق شبکه های اجتماعی هم توسط جمعیت هلال احمر استان انجام شد.
 
او با بیان اینکه تا به حال بیش از ۱۱ هزار بسته بهداشتی و حمایتی در مناطق محروم و بیش از ۱۰۰ روستا با مشارکت خیرین و تشکل‌های مردم‌نهاد توزیع شده، افزود: ۶۷ هزار ماسک و محلول ضدعفونی در بین بیماران خاص توزیع شده است.