سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

خیرین اردبیل بیش از ۱۳ میلیارد ریال به مددجویان برای تهیه مسکن کمک کردند - خبر

 

 

خیرین اردبیل بیش از ۱۳ میلیارد ریال به مددجویان برای تهیه مسکن کمک کردند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم و خیرین اردبیلی امسال بیش از ۱۳ میلیارد ریال در قالب طرح "رضوان" به تامین مسکن نیازمندان و خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان کمک کردند.

خیرین اردبیل بیش از ۱۳ میلیارد ریال به مددجویان برای تهیه مسکن کمک کردند

صفر توحیدی از این میزان ۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری شده است، افزود: این مراکز امسال در مجموع ۱۱۴ مسکن مددجو در نقاط مختلف استان احداث ، تعمیر و بهسازی کرده است.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در قالب طرح "رضوان" در هفت ماه گذشته امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال در استان ۸۴ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: تهیه مسکن مناسب برای مددجویان از اولویت‌های کمیته امداد است.

او با بیان اینکه در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۳۰۰ خانوار نیازمند مالی در استان اردبیل فاقد مسکن مناسب و نیازمند توجه این نهاد برای احداث مسکن هستند، اظهارداشت: تامین مسکن برای خانوارهای تحت حمایت که در واحدهای مسکونی نامناسب زندگی می‌کنند، ضروری است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: رفع مشکل مسکن مهم‌ترین دغدغه مددجویان زیرپوشش کمیته امداد است و با تامین مسکن مناسب برای خانوارهای فاقد مسکن مسیر توانمندسازی و خودکفایی آنها هموارتر می شود.

توحیدی ادامه داد: بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از منزل مناسب موجب دلگرمی مددجویان شده و باعث می‌شود آنها با روحیه و امید بیشتری به زندگی ادامه دهند.

وی گفت: مردم و نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #۰۴۵*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۲۲۲۱۴ به آسان‌ترین شکل ممکن در خرید و ساخت مسکن مناسب برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کنند.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند