حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

خیرین اردبیلی بند از پای ۸۷ زندانی باز کردند - خبر

 

 

خیرین اردبیلی بند از پای ۸۷ زندانی باز کردند

خیرین اردبیلی در ششمین مرحله از طرح آزادسازی زندانیان محکومان مالی غیرعمد بند از پای ۸۷ زندانی باز کردند.

خیرین اردبیلی بند از پای ۸۷ زندانی باز کردند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهر اردبیل  و مرکز استان به دلیل پیشینه‌ای که دارد از دیرباز معروف به شهر دارلامان است و این نامگذاری برگرفته از اهالی و مردمانی بود که همواره دستگیر محرومان و فقرا و یاری‌رسان ضعفا بودند.

این حس خیرخواهانه سینه به سینه از پدران و مادران اردبیلی‌ها به نسل‌های بعدی نیز انتقال یافته و باز هم در یک کار خیر با حضور پررنگ و مشارکت خود باعث شادی دل 87 خانواده شدند.

خیرین اردبیلی در ششمین مرحله از طرح آزادسازی زندانیان محکومان مالی غیرعمد که در قالب طرح هر مسجد آزادسازی یک زندانی که با کمک موسسه خیری 14 معصوم برگزار شد با اهدای نذورات و احسانات خود قدم بزرگی در راستای آزادی زندانیان برداشتند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: تلاش‌های صادقانه و جهادگونه به ویژه از سوی خیرین و ستاد دیه استان برای برطرف کردن مشکلات محکومان جرایم غیرعمد انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی افزود: هم اکنون حدود 30 هزار پرونده مالی در دادگستری استان وجود دارد که بیش از 700 نفر از محکومان  مالی غیرعمد هستند و امید است با استفاده از ظرفیت‌های استان اردبیل و خیرین این رقم کاهش یابد.