سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خیران مدرسه ساز پیشقراولان علم و فرهنگ هستند - خبر

 

 

خیران مدرسه ساز پیشقراولان علم و فرهنگ هستند

استاندار اردبیل گفت: خیران عاقبت اندیش مدرسه ساز پیشقراولان بی ادعای توسعه علم و فرهنگ و الگو‌های رفتاری در جامعه هستند.

خیران مدرسه ساز پیشقراولان علم و فرهنگ هستند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در مراسم بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز گفت: ساختن جامعه پیشرفته و متعالی در سایه آگاهی و علم و دانش اتفاق می افتد و هیچ جامعه ای بدون علم و دانش و آگاهی به سعادت نمی رسد‌.

وی با اشاره به اینکه ۳۵درصد از فضاهای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز بنا می شود افزود: در واقع فرزندان آینده ساز در مدارسی تربیت می یابند که با نیت پاک شخصیت های برجسته بنا شده است.

استاندار اردبیل همزیستی به معنای واقعی را در نیت خیرین مدرسه ساز دانست و گفت:خیرین مدرسه ساز با کار خداپسندانه خود باعث شده اند که این فرهنگ در سایر بخش ها از جمله خیرین مسکن ساز، خیرین مسجد ساز، خیرین کتابخانه ساز و... ترویج پیدا کند.

وی واگذاری کارها به مردم و بخش خصوصی را از ضروریات توسعه برشمرد و گفت: بعد از واگذاری نئوپان خلخال به بخش خصوصی نه تنها کارگران گذشته بر سر کار برگشتند بلکه ۹۰ نفر دیگر شاغل شدند که در آینده این تعداد به ۴۰۰ نفر خواهد رسید.

بهنام جو به اینکه حضور در عرصه مدرسه سازی مدیریت اموال در هر دو دنیا است اظهار کرد:از خود گذشتگی و بذل مال و دارایی فرهنگ نابی را خلق می کند که موجب تجلی و شکوفایی ارزش های والای انسانی می شود.