سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خیران اردبیلی ۴۰ جهیزیه کامل را به نوعروسان نیازمند اهدا کردند - خبر

 

 

خیران اردبیلی ۴۰ جهیزیه کامل را به نوعروسان نیازمند اهدا کردند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خیران اردبیلی ۴۰ جهیزیه کامل را به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهدا کردند.

خیران اردبیلی ۴۰ جهیزیه کامل را به نوعروسان نیازمند اهدا کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در حاشیه اهدای ۴۰ سری جهزیه کامل به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل که توسط خیران مرکز نیکوکاری محسنین اردبیل اعطا شده بود، گفت: در طول دهه مبارک فجر و در تمامی شهرستان‌های تابع استان اردبیل ضمن برگزاری برنامه‌های مختلف، خدمات حمایتی گسترده‌ای نیز به خانوار تحت حمایت این نهاد ارائه خواهد شد.

وی با اعلام اینکه بیش از هزار نفر از نوعروسان تحت حمایت در سال‌جاری با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه از کمیته امداد استان اردبیل راهی خانه بخت شده‌اند، بیان کرد: دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اعطا شد تا زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران اردبیلی به مناسبت دهه مبارک فجر، برای تأمین کمک هزینه جهیزیه ۴۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند، افزود: خیران با همدلی در مرکز نیکوکاری محسنین اردبیل، ایام خجسته دهه فجر را بهترین زمان برای اعطای جهیزیه به نوعروسان نیازمند دانسته و همزمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هدایای خود را به آن‌ها اهدا کردند.

دشتی با بیان اینکه جهیزیه‌های اهدایی به نوعروسان نیازمند ساکن در همان محله اعطا شده است، گفت: مرکز نیکوکاری کارکرد‌های مهمی دارد که یکی از اساسی‌ترین آن‌ها همیاری اهالی محله برای رفع مشکلات نیازمندان در همان محل است.

وی با اشاره به اینکه یکایک جهیزیه‌های اهدایی توسط مرکز نیکوکاری محسنین به نام شهدای محله و مدافع حرم اردبیل مزین شده بود، بیان کرد: از اهداف مهم این امر، یکی برکت خون شهدا در پایداری و تحکیم بنیان خانواده و دیگری ترویج فرهنگ ایثار در جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه به همت اهالی مسجد موسی کاظم (ع) و مرکز نیکوکاری محسنین اردبیل بیش از ۳۷۰ میلیون تومان در سال‌جاری خدمات حمایتی به اقشار آسیب‌پذیر این محله ارائه شده است، افزود: نیازمندان واقعی توسط مرکز نیکوکاری و خیران شناسایی می‌شوند و کمک‌های نیکوکاران نیز توسط هیات امنای مسجد و ریش سفیدان محله به دست خانوار بی‌بضاعت می‌رسد که این امر از جمله مزیت‌های مهم مراکز نیکوکاری اردبیل است.

دشتی با اشاره به اینکه شناسایی نیازمندان و مشکلات اساسی آن‌ها در مراکز نیکوکاری آسان‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد، گفت: خیران و نیکوکاران نیز علاوه بر شفاف‌سازی و آگاهی از محل هزینه‌کرد کمک‌های خود، به شکل ساده‌تری می‌توانند از اقشار آسیب‌پذیر حمایت کنند.

وی با بیان اینکه وجود مراکز نیکوکاری در مساجد و محله‌های استان اردبیل موجب ارتقای همبستگی اجتماعی شده است، افزود: گسترش مراکز نیکوکاری موجب توانمندسازی محرومان و کاهش فقر و محرومیت در جامعه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) جهیزیه‌های اهدایی به نوعروسان نیازمند استان اردبیل اعطا شد، اعلام کرد: از دیگر اهداف مهم اعطای جهیزیه در ایام فاطمیه، الگو برداری نوعروسان تحت حمایت از سیره حضرت زهرا (س) است که زندگی آن‌ها را همواره با ساده‌زیستی و سرشار از خیر و برکت همراه کند.