سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خیابان‌ها و میادین شهرستان‌های استان اردبیل با نام شهدای زن مزین شد - خبر

 

 

خیابان‌ها و میادین شهرستان‌های استان اردبیل با نام شهدای زن مزین شد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: خیابان‌ها و میادین برخی شهرستان‌های استان با نام شهدای زن استان مزین شده است.

خیابان‌ها و میادین شهرستان‌های استان اردبیل با نام شهدای زن مزین شد
فریبا محمدلو روز یکشنبه در یادواره بانوان شهید استان اردبیل افزود: یکی از خیابان‌ها و میادین شهرستان‌های اصلاندوز، پارس آباد، خلخال، نیر، نمین و اردبیل به نام شهدای زن استان نامگذاری شده و این اقدام مقدمه‌ای برای نامگذاری سایر خیابان‌ها به نام مادران شهید است.
 
وی بیان کرد: در راستای برگزاری کنگره شهدای زن که در استان ۱۷ نفر هستند، از یادمان شهدای زن در مدارس استان برای الگوسازی به جوانان و نوجوانان رونمایی شده است.
 
محمدلو برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله ورک شاپ نقاشی و عکاسی، تولید کلیپ‌های فرهنگی، درختکاری و دیگر اقدامات هنری و ورزشی را از جمله برنامه‌های اجرا شده در راستای کنگره بزرگداشت شهدای زن استان و الگوسازی برای جوانان ذکر کرد.
 
مدیر کل امور بانوان و خانواده هدف از برگزاری کنگره و یادواره بانوان شهید را معرفی این الگوها به نوجوانان و جوانان ذکر کرد و افزود: معرفی زنان شهید باعث می‌شود جوانان از چهره‌های شاخص داخلی الگوبرداری کرده و در دام الگوهای بیگانه گرفتار نشوند.
 
محمدلو بیان کرد: ایثار و شهادت و رشادت جنسیت نمی‌شناسد و زنان ما با مقاومت، رشادت و ایثار توانستند کشور را به اقتدار برسانند.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در این یادواره به وجود ۱۷ شهید و ۱۸ جانباز زن در استان اشاره کرد و گفت: تکامل هستی بدون بانوان میسر نیست و ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار بدون مشارکت بانوان امکان پذیر نبود.
 
یاسر شاهی افزود: در طول تاریخ تمامی نهضت‌های موفق با همراهی زن به نتیجه رسیده و رشادت و ایثارگری مردان در میدان نبرد نتیجه تربیت  مادران است.
 
در این یادواره که با تعداد معدودی در سالن ولایت برگزار شد، از فعالان فرهنگی ،مولفان کتاب و عکاسان و فیلم سازان حوزه شهید و شهادت تجلیل شد.