رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

خون مظلومانی که توسط آمریکا و اذناب او ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد - خبر

 

 

خون مظلومانی که توسط آمریکا و اذناب او ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد

امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه گفت: خون مظلومانی که در چند سال اخیر توسط آمریکا و اذناب او در منطقه ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد.

خون مظلومانی که توسط آمریکا و اذناب او ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی نمونه افتضاح بزرگ آمریکا و آل سعود را در قضیه جمال خاشقچی عنوان کرد و افزود: برخورد دوگانه آمریکا با موضوع حقوق بشر در این حادثه کاملا معلوم شد و همه فهمیدند درد آمریکا درد حقوق بشر و دموکراسی و تروریسم نیست و همه اینها ابزار منافع نامشروع آمریکایی هاست.
 
خطیب جمعه اردبیل گفت: وقتی رئیس جمهور آمریکا می گوید از 110 میلیارد دلار فروش تسلیحات به عربستان نمی تواند بگذرد با این سخن عربستان جری تر می شود و به هر جنایتی دست می زند.
 
وی در ادامه به انزوای آمریکا در مجامع بین المللی اشاره کرد و در خصوص نمونه های آن اظهار داشت: آمریکا در مجمع سازمان ملل با خنده روسای کشورها مفتضح شد؛ در شورای امنیت سازمان ملل عرصه را به ایران واگذر کرد ؛در تحریم با مخالفت کشورهای بزرگ اعم از اروپا، هند، چین، روسیه و ترکیه مواجه شد ؛ چین و هند اعلام کرده اند که به خرید نفت ایران ادامه خواهند داد و ترکیه نیز اعلام کرده است قرار داد ده ساله خرید گاز از ایران را حفظ خواهد کرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان افزود: آمریکا در دادگاه لاهه نیز شکست خورد. با این که لشکری از حقوق دانان و وکلا را آورده بود به حدیکه در تاریخ آمریکا دیده نشده بود. امام جمعه اردبیل خروج آمریکا از برجام و مخالفت اروپا با این موضوع, به راه انداختن جنگ اقتصادی , شکست سیاستهای آمریکا در عراق و سوریه و مخالفت جهانی از حمایتهای آمریکا از جنایت عربستان در یمن را از دیگر موارد انزوای آمریکا دانست و تاکید کرد : در مقابل انزوای سیاسی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه پیدا کرده است.
 
آیت الله عاملی در خاتمه گفت: این همه عزت و افتخار کشور ما و ذلت و زبونی آمریکا مرهون رهبری مقام معظم رهبری است ؛ اگر ایشان هویت شیعی و عاشورایی و حسینی را حفظ نمی کردند الان کشور ما با سرعت 180 درجه در سراشیبی تسلیم و ذلت و رقیت قرار می گرفت.