رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

خوشه های صنعتی راندمان تولید را افزایش می دهد - خبر

 

 

خوشه های صنعتی راندمان تولید را افزایش می دهد

استاندار اردبیل گفت : طرح خوشه های صنعتی برای بازار عرضه و تقاضا مفید بوده باعث افزایش راندمان تولید می شود.

خوشه های صنعتی راندمان تولید را افزایش می دهد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اکبر بهنام جو در جلسه راهبری خوشه های صنعتی استان در شرکت شهرک های صنعتی اظهار داشت: باید واحدهای تولیدی بازارهای خرید را شناسایی کرده و کالای خود را برندسازی کنند.
وی با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی باید احصا شود گفت: دستگاه های متولی بایستی بعد از احصای موانع با برنامه ریزی لازم پیگیر رفع موانع باشند.
رییس شورای برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به اینکه انتقال تکنولوژی به استان کیفیت تولیدات را سبب می شود گفت: برای تسلط به بازارهای داخلی و خارجی باید تولیدات خود را برندسازی کنیم که البته در زمینه های متعدد تا حدودی شکل و روند کار مطلوب است.

راه اندازی شهرک خصوصی روغن کشی در اردبیل

استاندار اردبیل از راه اندازی شهرک خصوصی جدید با محوریت روغن‌کشی در اردبیل خبر داد و افزود: یک سرمایه‌گذار خارجی با افزایش تولیدات خود تا یک میلیون تن اقدام به ایجاد شهرک خصوصی جدید کرده که تعداد شهرک های خصوصی استان به پنج شهرک افزایش می یابد.
بهنام جو افزود: همه دستگاه های دولتی در استان اردبیل وظیفه تکریم سرمایه گذار را دارند و در کوتاه ترین زمان به درخواست ها و مطالبات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران و صنعتگران جواب داده و زمینه سرمایه گذاری راحت و سهل در استان فراهم می شود.
 

استاندار اردبیل تصریح کرد:چندی پیش مجوز شیرآلات در گرمی کمتر از ۲۱ روز صادر شد و اخیرا هم در کمتر از 10 روز مجوز واحد تولیدی توسط دستگاه های متولی صادر شده است که جا دارد از مدیران این دستگاه ها تقدیر شود.
بهنام جو با بیان اینکه واگذاری زمین از سوی شهرک های صنعتی با قیمت پایین تر از متوسط واگذار می شود گفت: در شهرک های صنعتی قیمت مناسب و نصف قیمت قبلی زمین با تقسیط بلندمدت به سرمایه گذاران واگذار و این امر موجب تشویق سرمایه گذاران در استان شده است.
استاندار اردبیل در مورد پرداخت تسهیلات با نرخ سود مناسب اظهار کرد: استقبال و حمایت دولت از سرمایه گذاران غیر قابل کتمان است و نرخ سود 18 درصد به کمتر از 10 درصد در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری کاهش یافته است و نوعی بسته های مشوق سرمایه گذاری در استان است.
وی گفت: عده ای با واردات بی رویه به تولید داخلی ضربه می زنند البته ما با دادن تذکر در حوزه واردات بی رویه لاستیک و پیشنهاد به مسئولان بازار را تلطیف کردیم و در حوزه واردات توپ و سایر وسایل ورزشی این کار به نفع تولیدکنندگان داخلی پیگیری می شود.
بهنام جو ضرورت راه اندازی نمایشگاه دائمی محصولات تولید شده در استان را یادآور شد و افزود: باید با راه اندازی نمایشگاه دایمی محصولات داخلی تبلیغ شوند چنانچه سرمایه گذاری حاضر به راه اندازی نمایشگاه به صورت خصوصی و با هدف نمایش محصولات تولیدی استان باشد زمین و سایر زیرساخت ها را به شکل مطلوب واگذار می کنیم.
در پایان از صادرکنندگان برتر حوزه صنایع کوچک در استان اردبیل با اهدای لوح سپاس تجلیل شد