رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

خودکفایی بیش از 14 هزار خانوار مددجوی کمیته امداد اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خودکفایی بیش از 14 هزار خانوار مددجوی کمیته امداد اردبیل

خودکفایی بیش از 14 هزار خانوار مددجوی کمیته امداد اردبیل


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: امسال بیش از 14 هزار خانوار مددجو با اجرای برنامه های حمایتی و پرداخت تسهیلات اشتغالزا خودکفا شدند.

خودکفایی بیش از 14 هزار خانوار مددجوی کمیته امداد اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز زلالی افزود: بر اساس مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی سالانه 10 درصد از خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد باید از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند که خوشبختانه شاهد تحقق آن در استان اردبیل هستیم .

وی با بیان اینکه توانمندی خانواده های تحت حمایت مدنظر قرار گرفته است افزود: افراد نیازمند و فاقد سرمایه جزو جامعه هدف محسوب و بستر سازی برای خانواده ها به منظور توانمند سازی آنان از سال های قبل شروع شده و زمینه اشتغال مددجویان هم با ارایه تسهیلات بانکی مهیا شده است.

زلالی بیان کرد: در حال حاضر 31 هزار خانواده با 52 هزار نفر جمعیت در استان اردبیل تحت حمایت کمیته امداد بوده و خدمات لازم را دریافت می کنند اما در نظر د اریم با نیاز سنجی و استعداد یابی خانواده ها زمینه اشتغال آنها را فراهم کرده تا به خودکفایی برسند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل در ادامه از اجرای 38 هزار و 352 طرح اشتغال زا در استان اردبیل خبرداد و افزود:از سال 74 تاکنون 38 هزار و 352 طرح برای اشتغال خانواده های تحت حمایت با اعتبار یک هزار و 690میلیارد ریال اجرا شده که 490 میلیارد ریال آن از منابع کمیته امداد و یک هزار و 200 میلیارد ریال هم از منابع قرض الحسنه پرداخت شده است.