سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خودنمایی زمستان در بهار اردبیل - خبر

 

 

خودنمایی زمستان در بهار اردبیل

در حالی که 9 روز از آمدن بهار می‌گذرد شهر و دیار اردبیل چهره زمستانی به خود گرفت و اردبیلی‌ها هوای سردی را همراه با بارش برف و باران تجربه کردند.

خودنمایی زمستان در بهار اردبیل

 بارش برف و باران در حالی از عصر امروز در مناطق مختلف استان اردبیل آغاز شده که دمای هوا نسبت به دیروز تا 10 درجه افت کرده و توده هوای سرد زمستانی اکثر مناطق استان اردبیل را فرا گرفته است.

این سامانه بارشی که تا دو روز آینده در منطقه حاکم خواهد بود وضعیت جوی استان اردبیل را دستخوش تغییرات عمده‌ای کرده به طوری که اوج بارش‌ها اعم از باران و برف فردا خواهد بود که دمای هوا بین 7 تا 14 درجه کاهش می‌یابد به طوری که پیش‌بینی می‌شود در مناطق کوهستانی بارش برف زمستانی به بهار اردبیل حال وهوایی متفاوت ببخشد.

این سامانه بارشی که اغلب مناطق استان را در بر می‌گیرد موج جدیدی از بارش‌ها است که همراه با وزش باد با رخنه هوای سرد به مناطق مختلف استان اردبیل همراه خواهد بود به طوری که بارش باران درمناطق شمالی این استان نویدبخش فصل پرمحصول کشاورزی برای زارعان خواهد بود.

این سومین موج بارشی به استان اردبیل است که از ابتدای امسال تاکنون حال و هوای متفاوت به اردبیل بخشیده و مناطق مختلف این استان با نزول رحمت الهی طراوت خاصی گرفته‌اند.

بر اساس اعلام اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل این سامانه بارشی تا اواخر روز سه‌شنبه این استان را تحت تاثیر قرار داده و زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا اردبیل چهره‌ای متفاوت به خود بگیرد.

اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد بعد از خروج این سامانه از استان اردبیل از روز چهارشنبه وضعیت جوی آرام همراه با صافی هوا در منطقه حاکم خواهد بود به طوری که در روز طبیعت 13 فروردین وضعیت جوی استان صاف تا نیمه‌ابری در برخی مناطق همراه با وزش باد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، از روز شنبه آینده با ورود یک سامانه جدید بارش در اردبیل پیگیری خواهد شد.