جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خودروی رانندگان بدحجاب در استان اردبیل توقیف می‌شود - خبر

 

 

خودروی رانندگان بدحجاب در استان اردبیل توقیف می‌شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: خودروی رانندگان زن بدحجاب و بی حجاب توقیف و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

خودروی رانندگان بدحجاب در استان اردبیل توقیف می‌شود

سرهنگ سید حجت فتاحی با بیان اینکه اجرای این طرح در استان  آغاز شده ، افزود: سالم نگه داشتن فضای زیست عمومی و اجتماعی یک وظیفه همگانی، به ویژه برای پلیس است.

 وی با اشاره به اینکه کشف حجاب بر اساس قانون "جرم مشهود" است، بیان کرد: وضعیت ظاهری خانم‌ها به هنگام رانندگی باید منطبق با عکس مندرج در گواهینامه باشد چرا که گواهینامه یک امتیاز اجتماعی است و بنا به شرط و شروطی پلیس به درخواست کنندگان صادر کرده است.

وی با با بیان اینکه علاوه بر رانندگان، سرنشینان خودروها نیز باید حجاب اسلامی را رعایت کنند، اظهار داشت: در صورت عدم رعایت حجاب اسلامی توسط سرنشینان خودروی آنها به صورت سیستمی توقیف خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل اضافه کرد: به طور کلی مسوولیت افرادی که در خودروها حجاب مناسبی ندارند متوجه مالکان خودروها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تردد تمامی خودرو ها در جاده‌های درون شهری و برون شهری به صورت مداوم توسط پلیس رصد می شود، ادامه داد: پلیس با استفاده از تمامی امکانات خود مانند ابزارهای تکنولوژیکی، دوربین‌های ترافیکی و انتظامی و مشاهدات عینی ماموران خودروها و سرنشینان آنها را رصد می کند.