رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

خلخال میزبان مسابقات ملی تیراندازی با کمان سنتی و جشنواره آرش بود - خبر

 

 

خلخال میزبان مسابقات ملی تیراندازی با کمان سنتی و جشنواره آرش بود

همزمان با ایام مبارک دهه فجر شهرستان خلخال میزبان سومین برنامه در قالب زمستان بیدار و مسابقات ملی تیراندازی با کمان سنتی و جشنواره آرش بود.

خلخال میزبان مسابقات ملی تیراندازی با کمان سنتی و جشنواره آرش بود
علیرغم سردی هوا و دمای ۴ درجه زیر صفر شهرستان خلخال امروز در ادامه برنامه‌های زمستان بیدار این شهرستان میزبان مسابقات ملی تیراندازی با کمان سنتی و جشنواره آرش بود.
 
محمد رضا شائقی در حاشیه مراسم افتتاحیه این جشنواره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: این جشنواره با حضور ۴۰ تیرانداز کمان سنتی کشور از چهار گوشه ایران در خلخال به صورت ملی برگزار شد.
 
وی افزود: اعضای تیراندازی تیم ملی تیراندازی با کمان سنتی جمهوری اسلامی ایران در خلخال با استقبال گرم مردم و مسؤولان اجرایی و فرهنگی و ورزشی مواجه شدند.
 
شائقی گفت: در این مسابقات تیراندازانی از استان‌های کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری، البرز، تهران، آذربایجان شرقی، کردستان و اردبیل و تیراندازان کمان سنتی شهرستان‌های پارس آباد و مشکین شهر حضور داشتند.
 
در ادامه برگزاری این مسابقات فرماندار خلخال به اتفاق اعضای شورای تامین و امام جمعه شهرستان خلخال با ورزشکاران تیم ملی کمان سنتی دیدار و از آنان قدردانی کردند.
 
همچنین به مناسبت گرامیداشت یاد اولین شهید انقلاب خلخال مجموعه ۴۰ نفری تیم ملی کمان سنتی کشور با حضور در محل یادمان شهید مظفر عزیزی به مقام شامخ این شهید انقلاب ادای احترام کردند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، پس از یک رقابت یک روزه بین تیراندازان کمان سنتی کشور در نتایج پایانی تیمی خواهران خانم شیلان تخت فیروزه از تیم کمان سنتی استان کردستان مقام اول را کسب و تیم‌های اردبیل و فارس به جایگاه دوم و سوم این مسابقات دست یافتند و در نتایج حضور برادران آقایان عیسی ابراهیمی از تیم کمان سنتی استان فارس مقام اول و آقایان حسن عبادی و علاالدین قره حسن لو هر دو از استان البرز مقام دوم وسوم این رقابت‌ها را کسب کردند.