سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خلخال میزبان جشنواره بازی های روستایی و بومی محلی شمالغرب کشور - خبر

 

 

خلخال میزبان جشنواره بازی های روستایی و بومی محلی شمالغرب کشور

رئیس هیات ورزش های روستایی و بومی و محلی استان اردبیل گفت: جشنواره بازی های روستایی و بومی محلی شمالغرب کشور در شاهرود خلخال برگزار می شود.

خلخال میزبان جشنواره بازی های روستایی و بومی محلی شمالغرب کشور
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا احدی افزود: بزودی خانه های ورزش در روستاهای این استان با هدف توسعه ورزش بومی و محلی در روستاهای فاقد سالن های ورزشی راه اندازی می شود.
 
وی گفت: خانه های ورزش روستایی در مکان های بلااستفاده دولتی از جمله مدارس روستایی راه اندازی شده و امکانات ورزشی مورد نیاز این اماکن که با کمک نمایندگان مردم استان در مجلس از مرکز کشور تهیه شده از سوی هیات ورزش روستایی و بومی و محلی استان تامین و در اختیار این خانه ها قرار خواهد گرفت.
 
رئیس هیات ورزش های روستایی و بومی و محلی استان اردبیل همچنین اظهار کرد: خلخال با برگزاری بیشترین سطح جشنواره ها، همایش ها و مسابقات بومی و محلی در روستاها با کسب رتبه برتر استان در این زمینه موفق به گسترش و توسعه این ورزش در بین اهالی روستاهای شهرستان شده است.
 
احدی با بیان اینکه تنوع گویش ها و اقلیم خلخال این شهرستان را تبدیل به یک قطب توسعه ورزش های بومی و محلی تبدیل کرده از برگزاری نخستین جشنواره ورزش های بومی و محلی منطقه شمال غرب کشور به میزبانی شهرستان خلخال در سال آینده خبر داد.
 
وی در این خصوص گفت: این جشنواره با حضور میهمانانی از 5 استان کشورمان اردیبهشت ماه سال 97 در بخش شاهرود خلخال برگزار خواهد شد.
 
وی همچنین به آمادگی هیات ورزش روستایی و بومی و محلی استان برای برگزاری جشنواره ایل و طوایف در فصول مختلف سال در شهرستان های مختلف استان اشاره کرد و افزود: با توجه به تنوع گویش ها و آئین ها در خلخال این شهرستان به عنوان نخستین شهرستان در برگزاری این جشنواره انتخاب خواهد شد.
 
میرمرسلی ، رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال نیز در این جلسه از بیمه و سازماندهی بیش از یک هزار ورزشکار در هیات ورزش های روستایی و بومی و محلی این شهرستان در 9 ماه سال جاری خبر داد و گفت: 14 روستای خلخال برای راه اندازی خانه های ورزش روستایی انتخاب شده است.