جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

خلخال به قطب گردشگری تبدیل می‌شود - خبر

 

 

خلخال به قطب گردشگری تبدیل می‌شود

استاندار اردبیل گفت: با تکمیل پروژه‌های در حال اجرا و بهره برداری از این طرح ها، شهرستان خلخال به قطب گردشگری تبدیل می‌شود.

خلخال به قطب گردشگری تبدیل می‌شود

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از طرح‌های گردشگری شهرستان خلخال گفت: همزمان چند طرح بزرگ از جمله پل معلق ازناو، پروژه گردشگری بزرگ هتل پنج ستاره، راه‌های مواصلاتی و گردشگری کلور درام، شال ماجولان، ماسوله، پیست اسکی اندبیل و بام خلخال در حال اجرا هستند که زیر ساخت‌های این پروژه‌ها از سوی دولت انجام می‌شود.

او با بیان اینکه بخش خصوصی نیز سرمایه گذاری خوبی برای تکمیل این پروژه‌ها کرده اند افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پل معلق در ازناو خلخال از دو سال پیش شروع شده و پیش بینی می‌شود تا تابستان سال آینده تکمیل و بهره‌برداری شود.

استاندار اردبیل اظهارداشت: راه‌های دسترسی به محل اجرای پایه‌های پل و برق‌رسانی به محل پروژه همچنین ایجاد پارکینگ برای مسافران و گردشگران از اهداف دیگر دولت در این مجموعه گردشگری است که بعد از بررسی همه جوانب به زودی آغاز می‌شود.

بهنام جو با تاکید به اینکه راه‌اندازی پارکینگ خودرو در منطقه احداث پل معلق قبل از بهره‌برداری ضرورت دارد گفت: راه‌اندازی پارکینگ از اولویت‌های این مجموعه گردشگری بوده و فرمانداری خلخال باید پیگیر انجام امورات مربوط به تامین زمین و ساخت ۱۰ هکتار پارکینگ باشد.

او به تسریع روند اجرای پروژه هتل پنج ستاره در دست ساخت ازناو خلخال تاکید کرد و گفت: مرحله دوم تسهیلات ساخت این هتل بزودی پرداخت می‌شود و همزمان با ساخت این هتل، مسیر‌های دسترسی این مجموعه نیز برای ورود گردشگران مهیا می‌شود.