سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خلخال به‌ عنوان شهر ملی جاجیم ثبت ملی می‌شود - خبر

 

 

خلخال به‌ عنوان شهر ملی جاجیم ثبت ملی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: خلخال به‌ عنوان شهر ملی جاجیم ثبت ملی می‌شود.

خلخال به‌ عنوان شهر ملی جاجیم ثبت ملی می‌شود

نادر فلاحی اظهار داشت: لزوم رسیدگی و توجه به حوزه‌های صنعت گردشگری یک اولویت اساسی است و در این زمینه تاکنون برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای بهره‌برداری به موقع طرح‌های در حال اجرا هستیم.

وی با اشاره به این که ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه صنایع دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد بیان کرد: یکی از برنامه‌های در حال اجرا اهمیت به صنعت صنایع دستی است که در این زمینه به دنبال آموزش‌های لازم به صنعتگران و هنرمندان جاجیم‌بافی این شهرستان هستیم و ثبت ملی این صنعت آغاز یافته است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اشتغال روستایی و نیز حفظ و احیای سال جهش تولید و توسعه اقتصادی در مناطق روستایی در شهرستان خلخال جزو اولویت‌های اساسی است و در این زمینه به دنبال تحقق اهداف تعیین شده هستیم.

فلاحی ادامه داد: استفاده از ظرفیت اساتید مجرب و کاربلد در راستای به‌کارگیری پتانسیل‌های مربوط به شهرستان یکی از اولویت‌های اساسی به خصوص در مناطق محروم و روستاها است و در این زمینه به دنبال توسعه و احیای آموزش در هنر و صنعت شهرستان هستیم که با جدیت در حال پیگیری هستیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با پیشرفت مطلوبی اجرای پروژه‌های گردشگری و صنایع دستی خلخال را ادامه می‌دهیم که بدون شک می‌توانند زمینه توسعه اشتغال و کارآفرینی را در منطقه تا حد قابل توجهی ارتقا و توسعه دهند که در این زمینه همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه نیز اولویت اساسی است.