سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خلخال از مناطق موفق استان اردبیل در اجرای طرح آبخیزداری است - خبر

 

 

خلخال از مناطق موفق استان اردبیل در اجرای طرح آبخیزداری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: خلخال از شهرستان‌های موفق این استان در جذب اعتبار و اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

خلخال از مناطق موفق استان اردبیل در اجرای طرح آبخیزداری است

شهامت هدایت افزود: پارسال اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال موفق شد تا مجموع اعتبارات منظور شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تخصیص یافته به این شهرستان را جذب و برای اجرای ده‌ها پروژه آبخیزداری هزینه کند.

وی اظهارداشت: سال گذشته اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات از صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری استان هزینه شد که بیش از ۱۰ درصد این اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح‌های آبخیزداری مناطق مختلف شهرستان خلخال جذب و هزینه شد.

وی گفت: تامین و هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری در اولویت کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری بوده و تلاش می‌شود تا با هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری کار گسترده آغاز شده، از سال پیش برای اجرای طرح‌های آبخیزداری تدوام یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: با اجرای بیش از ۲۰۰ طرح و پروژه آبخیزداری و احداث بندهای تاخیری آب در شهرستان خلخال تحول بزرگی در کنترل سیلاب‌ها و افزایش آب سفره‌های زیرزمینی منطقه ایجاد شده است.

شهامت تشریح کرد: تخصیص اعتبار مناسب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری این منطقه زمینه را برای اجرای صدها پروژه احداث بندهای تاخیری آب در مناطق مختلف این شهرستان را در سال گذشته و فصل کاری امسال فراهم کرد.