جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

خط کشی ۴۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان مشگین شهر - خبر

 

 

خط کشی ۴۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان مشگین شهر

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر از تجدید خط کشی ۴۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی این شهرستان تا پایان فصل کاری خبر داد.

خط کشی ۴۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان مشگین شهر

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رضا فرج پور، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر در بازدید از راهدارخانه مرادلو در محور مشکین شهر پارس آباد با اشاره به اینکه ارتقای ایمنی راه از اولویت‌های مهم راهداران دیار سبلان است گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۲ کیلومتر روکش آسفالت انجام شده و راهداران پرتلاش دیار سبلان ۹۲۷ تن آسفالت سرد و گرم نیزجهت لکه گیری جاده‌های استفاده کرده اند.

او با اشاره به اینکه درجهت بالا بردن ضریب ایمنی راه‌ها تاکنون بیش از ۹۷۰ کیلومتر از حریم راه‌های اصلی، روستایی و خاکی شهرستان مشگین شهر رگلاژ و تسطیح شده است افزود: در مدت یاد شده راهداران مشگین شهر ۶۴۵ کیلومتر ریزش برداری و ۱۲۰ کیلومتر از افتادگی شانه راه را اصلاح کرده اند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر به زهکشی ۲۰۰ متر از پیچ احمدبیگلو و جاده هریس اشاره کرد و گفت: ۴ دستگاه ابنیه فنی تعمیر و دو دستگاه نرده پل جدید نیز نصب شده است.

فرج پور با بیان اینکه با فعالیت گشت راهداری تاکنون ۳۵ عدد تابلو و بنر غیرمجاز از سطح جاده‌های شهرستان مشگین شهر برچیده شده است اظهار کرد: در ۵ ماهه امسال توسط راهداران ۷۰ عدد تابلوی فرسوده جمع آوری، ۲۷۰ عدد تابلوی ایمنی جدید نصب و هم چنین ۲۰۰ متر مربع علائم اطلاعاتی و هشداری در بزرگراه‌ها نصب شده است.

او نصب ۷۲ شاخه گاردریل، اصلاح ۲ هزار متر مکعب شیب شیروانی در بزرگراه مشگین شهر، ۳۸۰ کیلومتر قنوزنی و علف چینی ۴۰ دستگاه قرنیه پل‌ها را از دیگر اقدامات راهداری این عنوان کرد و افزود: به همت راهداری شهرستان مشگین شهر هزار و ۵۰۰ عدد بازتاب ایمنی در محور‌های مواصلاتی این شهرستان نصب و هزار و ۲۰۰ متر مکعب برداشت و پاکسازی نخاله در بزرگراه و جاده قدیم مشگین شهر انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر در جهت حل مشکل رانندگان و جلب رضایت آن‌ها از توزیع ۸۵۶ حلقه لاستیک به نرخ دولتی و سهمیه در بین رانندگان این شهرستان خبر داد و گفت: راهداران زحمتکش شهرستان مشگین شهر جهت کاهش تصادفات ۶۵۰ متر از سرعت کاه‌ها را رنگ آمیزی کرده اند.

فرج پور طول حوزه استحفاظی اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان مشگین شهر را هزار و ۲۸۰ کیلومتر دانست و تصریح کرد: راهداران شهرستان مشگین شهر در مدت یاد شده با طی مسافت ۲۵ هزار کیلومتر در محور‌های مواصلاتی شهرستان مشگین شهر به مردم و مسافران خدمات رسانی کرده اند.