سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خطوط پروازی برای افزایش سفر گردشگران در اردبیل تقویت شود - خبر

 

 

خطوط پروازی برای افزایش سفر گردشگران در اردبیل تقویت شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواستار تعریف خطوط جدید پروازی در این استان به منظور تسهیل سفر گردشگران شد.

خطوط پروازی برای افزایش سفر گردشگران در اردبیل تقویت شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین گفت: به دلیل افزایش سفر گردشگران ضروری است خطوط پروازی جیدی تعریف شود.

او تصریح کرد: به ویژه به دلیل استقبال گردشگران عرب از جمله گردشگران عراقی، لازم است خط پروازی مستقیم از این کشور‌ها به استان اردبیل تعریف کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: افزایش سفر به اردبیل می‌تواند منجر به رونق اقتصاد گردشگری شود و بی شک تمامی شهرستان‌ها از جمله سرعین از این مقوله بهره‌مند خواهند شد.

فلاحی با بیان اینکه در راستای تقویت گردشگری سرعین اقدامات قابل توجهی آغاز شده است، افزود: از جمله تعریف حوزه‌های جدید گردشگری مانند گردشگری تاریخی و خروج از فصلی بودن گردشگری این منطقه با تعریف گردشگری زمستانی است.

او با بیان اینکه احیای هویت تاریخی سرعین با اجرای برنامه‌های مختلف از جمله کاوش‌های باستان شناسی، معرفی جاذبه‌های تاریخی و برگزاری جشنواره‌ها در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: به منظور معرفی هرچه بیشتر هویت تاریخی، اداره کل آماده راه اندازی موزه در صورت تخصیص زمین از سوی شهرداری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: همچنین به منظور افزایش ماندگاری گردشگران، زیرساخت‌های گردشگری بهبود می‌یابد و اداره کل آماده حمایت از بخش خصوصی در این راستا است.

فلاحی با ذکر مثالی تصریح کرد: به عنوان مثال پروژه‌های با پیشرفت بالای ۶۰ درصد می‌توانند از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کنند.

او اضافه کرد: در عین حال در صورتی که سرمایه گذار بخش خصوصی پروژه‌ای تعریف و پیشنهاد کند، در کمترین زمان مجوز‌ها صادر شده و زیرساخت‌های لازم نیز تامین می‌شود.