رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

خطر سیلاب اردبیل را تهدید نمی‌کند؛ بارش برف وضعیت عادی دارد - خبر

 

 

خطر سیلاب اردبیل را تهدید نمی‌کند؛ بارش برف وضعیت عادی دارد

در وضعیتی که سیلاب مطابق نظر کارشناسان استان‌های نوار غربی را تهدید می‌کند، به اذعان مسئولان استان اردبیل بارش ناگهانی برف و برودت هوا عادی بوده و جای نگرانی در این استان نیست.

خطر سیلاب اردبیل را تهدید نمی‌کند؛ بارش برف وضعیت عادی دارد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دستگاه‌های اجرایی عصر دوشنبه در اردبیل بدون خروجی مشخص جهت مدیریت بحران حوادث غیرمترقبه برگزار شد.
 
در وضعیتی که اردبیل چندان کارنامه خوشایندی در خصوص مدیریت بحران ندارد، بروز سیلاب در شهرهای مختلف موجب شد تا ستاد مدیریت بحران اردبیل در هوای برفی و کولاک آستانه بهار تشکیل جلسه داده و نسبت به بررسی تهدیدات احتمالی استان ارزیابی لازم را لحاظ کند.
 
در این جلسه استاندار اردبیل با تاکید به اینکه وضعیت جوی فعلی در استان اردبیل عادی است و جای نگرانی ندارد، اظهار داشت: حوادثی مانند سیل اردبیل را تهدید نمی‌کند و تمامی دستگاه‌ها در حال رصد وضعیت جوی موجود هستند.
 
اکبر بهنام‌جو تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در صورتی سیلاب می تواند اردبیل را تهدید کند که در ماه‌های پایانی فصل بهار به ویژه خرداد ماه شاهد افزایش ناگهانی دمای هوا و افز ایش روان آب ها باشیم که موجب خروشان شدن رودخانه‌ها و سیلابی شدن آن می‌شود.
 
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان دلیل اتفاقات اخیر در سطح کشور را دخالت انسان در طبیعت عنوان کرد و گفت: همچنین به دلیل عدم اتخاذ تصمیمات به موقع این وضعیت تشدید شده است.