رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه اردبیل - خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه اردبیل

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی سقوط کرده است.

خطبه های نماز جمعه اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما آیت الله عاملی که در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل در مصلای این شهر سخن می گفت با اشاره به ماجرای پیشنهاد رشوه آمریکاییها به کاپیتان نفتکش آدریان افزود: این اتفاق اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستاصل شده که به رشوه پناه برده، یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد نشان دهنده این است که دیگر ابر قدرت و رهبر جهان نیست.
خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: این اقدام نشان می‌دهد ترامپ در هیچ معرکه‌ای در مقابل ایران و منطقه پیروز نشده، او نه فقط در عرصه محاصره اقتصادی ایران بلکه در تمام صحنه‌ها،عرصه ها و معرکه‌ها باخته است.
نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا دو هفته پیش با نهایت زبونی به حزب الله لبنان التماس کرد که از اسرائیل انتقام نگیرد و در مقابل آمریکا تحریم حزب‌الله را برمی‌دارد اما حزب الله به این پیشنهاد موهن جواب رد داد.
وی افزود: این هفته نیز آمریکا به حوثی‌های یمن التماس مذاکره کرد اما انصارالله آن را رد کرد ، نفس این پیشنهاد نشان می‌دهد که پشت سر ائتلاف بر ضد یمن/ آمریکا ایستاده و عربستان فقط یک ابزار است، آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر باشد که در آن بیش از ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.
آیت الله عاملی اظهار داشت: رئیس جمهوری آمریکا از حالا به ایران التماس می‌کند که در سفر آتی رئیس جمهوری به نیویورک با آقای روحانی ملاقات کند و این التماس نیز یک شکست بزرگ است.
امام جمعه اردبیل همچنین با اشاره به سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء به استان اردبیل و اقدامات عمرانی اسن قرارگاه در استان گفت: با وجود تحریم و مشکلات مالی، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، کشور را به کارگاه تبدیل کرده و در استان ما نیز این هفته تصمیمات بسیار مبارکی گرفته شد.
آیت الله عاملی بیان کرد: این قرارگاه قرار است عملیات زیرسازی در قطعه شماره چهار راه‌آهن اردبیل به میانه با ۱۱۰ دهنه پل، ساخت ۴۳ کیلومتر بزرگراه سه راهی صحرا به مشگین شهر ، مطالعات راه آهن اردبیل به شمال استان ، طراحی و ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی اردبیل، فاز دوم نیروگاه اردبیل به ارزش پنج هزار میلیارد تومان و چهار خطه کردن جاده گرمی– بیله سوار را در استان اجرا کند. همچنین پیش‌نویس همکاری قرارگاه با استانداری و راه و شهرسازی استان برای تامین مالی و اجرای حداقل ۲۰۰ کیلومتر جاده‌های چهارخطه در شمال و جنوب استان تهیه شده و سرمایه‌گذاری در بخش معدن هم از سوی قرارگاه خاتم به مقام‌های استان پیشنهاد شده است .