سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خطبه‌های نماز جمعه شهرها - خبر

 

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرها

خطیبان شهرستان‌های استان اردبیل امروز در خطبه‌های نماز جمعه بعد از اقامه نماز با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر خم و روز ولایت اهمیت این روز را خاطرنشان کرده و از مردم ولایی استان خواستند تا در پیروی از ارزش های اسلامی و ولایی دین خود نهایت تلاش را داشته باشند.

خطبه‌های نماز جمعه شهرها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت با اشاره به عید غدیر خم، عید امامت و ولایت از بازسازی صحنه غدیر در مناطق مختلف در روز عید غدیر که چند سالی است انجام میگیرد تشکر کرد. وی با اشاره به اهمیت موضوع امامت و پرداختن به اهداف والای انسانی از همگان خواست درباره واقعه غدیر و اتفاقات پس از آن و زندگی اهل بیت (ع) مطالعه کنند.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباد با تبریک ولادت امام هادی (ع) و فرا رسیدن عید غدیر خم گفت: محال است که پیامبری که خداوند او را دلسوز و مهربان نسبت به امت قرار داده و دین او تمام کننده تمام ادیان الهی است امت خود را بدون سرپرست و جانشین رها کند. لذا با توجه به دستور خداوند عالم در معرفی علی بن ابیطالب (ع) به عنوان امام، شکی در جانشینی وی بعد از پیامبر نیست.

حجت الاسلام نظرپور امام جمعه موقت پارس آباد، ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیرخم و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: استقامت و پایداری در دفاع از امنیت و حاکمیت نظام، باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی گردیده است،که در این میان به گفته مقام معظم رهبری خون شهیدان باعث مستحکم شدن این امنیت شده است.

حجت الاسلام توحیدی امام جمعه موقت گرمی با تبریک قهرمانی مجید فرزین، فرزند رشید منطقه مغان در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک، ضمن دعوت مسئولان و اهالی برای استقبال شایسته از این قهرمان پارالمپیک در راه برگشت به این شهرستان، از متولیان ورزش استان خواست با تمام توان از این قهرمان حمایت کنند. همچنین وی از تمامی دست اندرکاران برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در شهرستان تقدیر کرد.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه خورش رستم با اشاره به تعبیرهای گوناگون برجام در آمریکا، اضافه کردن هرروزه لیست نهادها و سازمانهای غیردولتی ایران به تحریمها را نتیجه اعتماد به آمریکا دانست و بزرگترین دستاورد برجام را آشکار شدن چهره واقعی آمریکا و دست نشانده های آنها عنوان کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محرومیت های منطقه خورش رستم خواستار حمایت دولت و خیرین از این قشر آسیب پذیر شد.

حجت السلام رزاقی امام جمعه شاهرود گفت: با نزدیک شدن به عید سعید غدیر می توان این واقعه تاریخی بزرگ را نقش ولایت محوری در دین دانست. وی با بیان اینکه غدیر مهمترین مساله جهان اسلام است که عمدا یا سهوا به دست فراموشی سپرده شده است. افزود: در روز عید غدیر علاوه بر چراغانی کردن خیابانها و کوچه ها باید شکرگذار نعمت ولایت و تبعیت از آن باشیم.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز ضمن تبریک عید غدیر خم و به امامت رسیدن امیرالمونین (ع) از زحمات طاقت فرسا و گرانقدر آیت الله ابوالقاسم خزعلی رئیس بنیاد بین المللی الغدیر تقدیر و تشکر کرد. همچنین وی از حضور پرشور خواهران و برادران بسیجی و عشایر غیور و دلاور دشت مغان در رزمایش الی بیت المقدس تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن لازمه برنامه ریزی در راستای مدیریت جامعه است، گفت: آحاد مردم باید در این امر همکاری لازم را با مسئولان داشته باشند. وی افزود: هر جامعه و کشوری که آمار دقیقی از نفوس و مسکن در اختیار داشته باشد، قطعا می‏تواند مشکلات کشور و جامعه را راحت‏تر و بهتر برطرف کرد.

حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال با تقدیر از حضور شایسته بسیجیان در رزمایش الی بیت المقدس گفت: فرمایش ائمه اطهار (ع) و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه است بنابراین باید توان دفاعی کشور را بالاتر ببریم. وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام گفت: توسعه صنایع دفاعی در برابر تهاجمات دشمن امری الزامی است.