جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل - خبر

 

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

خطیبان نماز جمعه شهرهای استان اردبیل امروز در خطبه‌های نماز با اشاره به برکت و جایگاه نیکوکاری و احسان مردم را به ترویج هرچه بیشتر این امر حسنه دعوت کردند.

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال هفته احساس و نیکوکاری را فرصتی مناسب برای کمک به نیازمندان واقعی جامعه دانست. وی همچنین با اشاره به دیدار اعضای کنگره 14 هزار شهید کارگری کشور با رهبر انقلاب گفت: کارگران نقش برجسته در حمایت از انقلاب اسلامی و نظام داشته اند و این قشر وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اند اما مسئولان برای این قشر چه کرده اند.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد، روز تکریم مادران شهدا را گرامی داشته و گفت: قدر چنین مادران را باید دانست زیرا که آرامش و امنیت امروز را مدیون خون فرزندان این مادران هستیم. وی بر غرس درخت در میادین و مکانهای عمومی شهر نیز تاکید کرده و از برخی وکلا که در دعواهای خانوادگی با در نظر گرفتن منافع شخصیشان مانع صلح و سازش خانواده می شوند ، انتقاد کرد.

حجت السلام رزاقی امام جمعه کلور گفت : همه ساله با شروع هفته احسان و نیکوکاری برای حمایت از قشر محرومین حرکت های پسندیده ای انجام می شود و سعی براین است که افراد بی بضاعت در ایام نوروز تامین شوند . وی همچنین با اشاره به حرف های بی خردانه و عوام فریب آمریکا در شورای امنیت گفت : مردم یمن ، بحرین ، عفرین سوریه و غیره از دست آمریکا و دوستانش رنج می برند.

حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی با بزرگداشت سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان امام خمینی (ره) گفت: یکی از برکات پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس کمیته امداد بود و حضرت امام (ره) در کمتر از یک ماه از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی دستور تاریخی تاسیس امداد را برای رفع مشکلات نیازمندان کشور صادر کرد که این نهاد یکی از نهادهای مقدس وخدمت گزار است که دررفع مشکلات متعدد افراد نیازمند خدمات قابل توجهی ارائه کرده است .

حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) و اهداف و فلسفه تاسیس این نهاد مقدس ، از عمکرد سه ماهه کلیه کارکنان این نهاد که شبانه روزی و بدون وقفه در باب زکات، صدقات و خدمت رسانی به قشر آسیب پذیر تلاش می کنند تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفر آباد با تسلیت وفات حضرت ام البنین (س) و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا، به پذیرش سراسری حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود : علاقمندان به فراگیری علوم دینی می توانند با شرکت در آزمون ورودی و طی مراحل پذیرش حوزه های علمیه به کسوت سربازی امام زمان(عج) مشرف شوند تا با عمل به آیه قرآن و فراگیری علوم دینی بتوانند در آینده به مردم و کشور خود در زمینه دینی و فرهنگی خدمت رسانی کنند .

حجت الاسلام اسد زاده امام جمعه اصلاندوز با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س ) و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت : اگر امروز از شهید و شهادت سخن می گوییم به خاطر این است که الگوی شهدا، امام حسین (ع) است. وی همچنین با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و گرامیداشت روز درختکاری به اهمیت درختکاری از دید رسول اکرم صلی الله پرداخت و نمازگزاران را به کاشت درخت دعوت کرد .

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره ۱۴هزار شهید کارگر ، از بصیرت، غیرت و حمایت دینی کارگران تجلیل کرد و بزرگداشت شهدا در سراسر کشور را نشانه لطف و اراده الهی و مستدام ماندن سایه شهیدان بر سر ایران عنوان کرد. وی همچنین جدی گرفتن اعلام خطر و هشدار مقام معظم رهبری در سخنرانی ۲۹ بهمن که خطر ارتجاع و عقب ماندگی در عدالت و به چالش کشیده شدن شعار مقدس عدالت با مثلث شوم فقر، فساد و تبعیض را مهمترین مسائلی دانست که مسئولان باید به آن توجه کنند. 

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه هشجین از زحمات کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز نیکوکاری خانه مهر خورش رستم به خاطر توجه به محرومان و مستضعفان و ایجاد اشتغال و خودکفایی تشکر وقدردانی کرد . وی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان خواست راه 13 کیلومتری هشجین - سرچم را که عقده 13 ساله مردم منطقه شده و باعث به وجود آمدن نگرانی هایی در این خصوص شده را برطرف کنند .