سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل - خبر

 

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

ائمه جمعه شهرهای مختلف استان امروز در خطبه های نماز جمعه، خواستار برنامه ریزی دقیق وعملیاتی مسئولان اجرایی برای تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان شده وجوانان را به حضور گسترده در مراسم اعتکاف فرا خواندند.

خطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام مقدسی امام جمعه نیر با تاکیدبر اهمیت تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب در استان گفت: مسئولان باید برای افزایش تولید و اشتغال همه جانبه از مردم حمایت کرده و بستر و زمینه توسعه را در استان فراهم کنند. وی با اشاره به فرا رسیدن زمان مراسم معنوی اعتکاف گفت: دراعتکاف انسان با نماز، روزه،خواندن قرآن ،ادعیه و ذکر وعبادت خود را به پروردگار خویش نزدیک می کند و جوانان ایران اسلامی همه ساله از این مراسم استقبال شایسته ای می کنند.

 

حجت الاسلام باوقار امام جمعه مشگین شهر با بیان فضیلت ماه رجب گفت: برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در این ایام سدی نفوذ ناپذیر در برابر تهاجم فرهنگی دشمن است وخیرین منطقه باید در برگزاری هرچه بهتر مراسم اعتکاف پیش قدم باشند. وی یکی از راهکارهای برون رفت از مشکل بیکاری و اشتغال را باور جوانان ایران اسلامی به خود و استفاده از توانمندیها و قابلیتهای داخلی دانست.
 

حجت الاسلام صفری امام جمعه لاهرود قوه قضائیه و شورای نگهبان را دو نهاد قدرتمند وتعیین کننده نظام اسلامی دانست وبرحمایت همگانی از این دو نهاد تاکید کرد. وی به اهمیت افزایش تولید و اشتغال در منطقه اشاره کرد و گفت: بایداز ورود کالاهای قاچاق به کشورجلوگیری شده واز تولید کنندگان وکار آفرینان حمایت شود.

 

حجت الاسلام طالبی امام جمعه ارشق گفت: گسترش فرهنگ اعتکاف در بین مردم بویژه جوانان نشان از روحیه معنوی و ولایی مردم ایران است. وی  افزود: همه دستگاهها باید با تمام توان درمسیر احیا و گسترش فرهنگ اعتکاف تلاش کنند.

 

حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر از مسئولان راهداری استان خواست ، اصلاح و تعمیر راه مواصلاتی کیوی به خلخال و حل مشکل ریزش کوه دراین جاده را با سرعت ودقت بیشتر انجام دهند. وی با اشاره به تاثیر منفی بسته ماندن این راه برگردشگری ، کشاورزی وباغداری منطقه  گفت: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در باره اقتصاد مقاومتی راه خروج کشور ومنطقه از مشکلات اقتصادی است.

 

حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین با اشاره تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد و تولید در کشور گفت: دولت باید در سال جدید با برنامه ریزیهای درست و حرکت های هدفمند به سوی افزایش تولید و اشتغال گام برداشته و از این طریق مشکلات اقتصادی کشور و بیکاری جوانان را حل نماید. وی با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: این نهاداقدامات خوبی برای خانه دار کردن محرومان و مستضعفان انجام داده است.

 

حجت الاسلام مرادی امام جمعه عنبران با اشاره به در پیش بودن انتخابات مهم و سرنوشت ساز برای کشور، از همه نامزدها وطرفدارنشان خواست با دوری از تخریب و توهین، برنامه های خود را برای مردم تبیین کنند. وی با بیان اینکه حضور گسترده وپرشور در انتخابات و انتخاب افراد اصلح وظیفه شرعی و دینی هر فردایرانیست است گفت: مردم باید در گزینش افراد بسیارهوشیار باشند.

 

وحجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت امام علی علیه‌السلام و روز پدر از مردم خواست به والدین خودبسیار احترام بگذارند.وی افزود: دردین اسلام نگه داشتن حرمت انسانها جزو اولویت هاست، بنابراین داوطلبانیکه شرایط وصلاحیت لازم برای نامزدی ندارند قبل از اعلام نظرمراجع تعیین شده خود انصراف دهند.