جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان اردبیل - خبر

 

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان اردبیل

خطیبان نماز جمعه شهرهای اردبیل در خطبه‌های جداگانه، امروز حادثه آتش‌سوزی سانچی را واقعه دردناک برای کل کشور دانسته و مرگ خدمه‌های این کشتی را به خانواده‌های آنان تسلیت گفتند.

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امام جمعه خلخال در خطبه های نماز جمعه این هفته، یکی از مطالبات مقام معظم رهبری را پاسخگویی صریح و شفاف مسئولان و گزارش دهی به مردم بیان کرد. حجت الاسلام رشتبری گفت: مردم ایران با بصیرت در مقابل فتنه گران در اغتشاشات اخیر ثابت کردند که همچون جنگ سخت در جنگ نرم نیز پیروز میدان هستند.

امام جمعه پارس آباد جان باختن 32 تن از دریادلان کشورمان در حادثه کشتی سانچی را بر خانواده آنها تسلیت گفت.حجت الاسلام رشادی همچنین افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار روسای کشورهای اسلامی، مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی را به دنیا تبیین نمود.

امام جمعه گرمی ضمن تاکید برآسان گرفتن امر ازدواج از طرف خانواده ها گفت: دولت و مسئولان وظیفه دارند با فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان، در بحث ازدواج جوانان گام موثری بردارند و والدین نیز باید به جوانان در این زمینه کمک کنند.

حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت با تاکید بر انجام واجبات و ترک محرمات، از مردم خواست ضمن توجه به کسب روزی حلال، شکرگزار نعمت های خدا باشند و برای بارش نزولات آسمانی دعا کنند.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه هشجین با اشاره به روز غزه، وظیفه همه مسلمانان دنیا را همان وظیفه مسلمانان فلسطینی و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس دانست و از مسلمانان خواست در مقابل این اشغالگری کوتاه نیایند.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: باید اعتراض به حق مردم را از افراد سودجو جدا کنیم چراکه معیشت و بیکاری و گرانی همچنان ادامه دارد و مردم به این وضع معترض هستند. حجت الاسلام قیاسی همچنین به سالگرد حرکت تاریخی مردم جمهوری آذربایجان در 19 ژانویه که مصادف با 29 دی ماه 1368 است اشاره کرد و گفت: مردم آذربایجان با عبور از مرزهای ایران وارد خاک ما شده و با دین و اسلام و قرآن پیمانی تازه بستند.

امام جمعه اصلاندوز از حضور پرشور، حماسی و مثال زدنی اقشار مختلف مردم و مسئولان در برگزاری یادواره 186 شهید گرانقدر بسیج عشایری استان تقدیر و تشکر کرد. حجت الاسلام اسد زاده از مردم خواست در حد امکان سعی کنند که از شایعه پراکنی دوری کنند و در مورد چیزی که به آن علم ندارند اظهار نظر نکنند چرا که شایعه پراکنی محبت، دلگرمی و دوستی ها را از بین می برد.

امام جمعه جعفرآباد نیز به هفته شورای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش با تصمیم گیری و مصوبات راه گشا می تواند در امر آموزش و پرورش موثر باشد. حجت الاسلام باقری از نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی خواست نسبت به تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزش و پرورش جعفرآباد توجه کنند.