سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای اردبیل - خبر

 

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای اردبیل

امروز در نماز جمعه شهرهای استان خطیبان هر شهر با محکوم کردن جنایات اخیر علیه مسلمانان میانمار وحدت و همدلی بین برادران شیعی و سنی مسلمان را خواستار شدند.

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال با اشاره به ظلم و جنایات علیه مسلمانان میانمار گفت: این جنایت و نسل کشی برخاسته از حمایت های آل سعود و تسلیحات اسرائیل , به دست دولت و ارتش میانمار انجام می گیرد که شایسته بود مسئولان در اجلاس آستانه به این جنایات اشاره و دولت ها را در این اجلاس آگاه می کردند.

حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی با اشاره به 25 ذی الحجه روز مباهله و روز خانواده، نهاد خانواده را به عنوان رکن اصلی جامعه یاد کرد و گفت: خانواده ها باید توطئه های دشمنان را که از طریق ماهواره ها و فضای مجازی و غیرمجازی نهاد خانواده را نشانه رفته اند، خنثی کنند.

حجت الاسلام باقری امام جمعه موقت پارس آباد با اشاره به بی توجهی سازمان ملل و شورای امنیت در مقابل مظلومیت مسلمانان میانمار افزود: استکبار جهانی که ادعای حقوق بشر می کند در مقابل کشتار کودکان مظلوم میانمار ساکت مانده است.

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با اشاره به سالروز مباهله و ویژگی خانواده برتر از دیدگاه اسلام، از والدین خواست با آگاهی در روند تربیت و آموزش فرزندانشان با مربیان و معلمان ارتباط داشته باشند. وی بر رونق مراسم ماه محرم در مساجد و حسینه ها و استفاده از این فرصت برای آموزش مبانی و اصول اسلامی تاکید کرد.

حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت گفت: علما، مداحان و هیات امنای مساجد در منابر و عزاداریها از پرداختن به موضوعات بی پایه و اساس خودداری کرده و مانع ایجاد انحراف در اهداف قیام عاشورا شوند. حجت الاسلام رحمانی نیا امام جمعه موقت اصلاندوز با دعوت از مردم برای مشارکت در جشن عاطفه ها گفت: کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان جامعه از سیره های اخلاقی و روش ائمه اطهار(ع) است .

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه کلورگفت: محرم رمز بقای اسلام ناب است و دشمنان با اقامه مجالس امام حسین (ع) مخالفند چون هدف امام جز ریشه کن کردن ظلم و فساد و برپایی عدالت و امربه معروف و نهی از منکر نبوده و امروز نیز پایه ولایت فقیه بر این ریشه استوار است.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه هشجین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اقتدار و عظمت کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران را حاصل رشادتها و مجاهدتهای رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس دانست و از همه مسئولان و مردم خواست فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه حفظ کنند.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباداز بررسی روند بهداشت و درمان منطقه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و گفت: وی قول مساعدی برای ارتقا و تجهیز مرکز بهداشت به دستگاه رادیولوژی داده که امیدواریم با پیگیری و تلاش مسئولان هر چه زودتر محقق شود.