رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

خسارت 20 میلیارد ریالی تندباد و سیل به حوزه راهداری اردبیل - خبر

 

 

خسارت 20 میلیارد ریالی تندباد و سیل به حوزه راهداری اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بر اثر تندباد شدید و سیل روز گذشته ۲۰ میلیارد ریال خسارت به حوزه راهداری استان اردبیل وارد شد.

خسارت 20 میلیارد ریالی تندباد و سیل به حوزه راهداری اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی رحمتی در بازدید از محورهای مواصلاتی و خسارات تندباد و سیل به تاسیسات راهداری اردبیل اظهار داشت: بر اثر تندباد و سیل روز گذشته که در قسمت‌هایی از استان اردبیل شاهد آن بودیم خسارات عمده‌ای نیز به تاسیسات و حوزه راهداری استان وارد شده است.
 
وی با اشاره به تشدید رانش گردنه صائین و چند راه روستایی در سطح استان بیان کرد:120 راه روستایی به دنبال تندباد و سیل در شهرستانهای نیر، مشگین‌شهر و اردبیل تخریب شده و آسیب دیده‌اند که خسارات وارد شده به این محورها و حوزه راهداری استان برآورد و ارزیابی اولیه شده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به خسارات وارده به تابلوهای راهداری در سطح جاده‌های استانافزود: بر اثر وزش تندباد شدید 500 تابلوی 3 متری اطلاعاتی راه‌ها و 6 اصله تیر روشنایی نیز تخریب شده و به سطح و کناره‌های جاده‌ها افتاده‌اند.
 
رحمتی تصریح کرد: بر اثر وقوع سیل جسم جاده، ابنیه فنی شامل پل و آبروها، تابلو و علائم روشنایی تخریب شده که بر آورد اولیه ما این است در مجموع حوزه راهداری استان با خسارت 20 میلیارد ریالی روبه‌رو شده است که تلاش و جدیت بر جبران این خسارتها و ترمیم آنهاست.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیلبا بیان اینکه هم اکنون کار ترمیم و نصب مجدد تیرهای روشنایی معابر بزرگراه اردبیل به سرعین در حال انجام است، گفت: با تلاش‌های ایمنی راهداران در سیل دیروز محور سردابه حد فاصل پل روستای حمل‌آباد که بر اثر طغیان رودخانه با مشکل مواجه شده بود، بازگشایی شد که این اقدام شایستهقدردانی است.