جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

خرید ۱۴۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خرید ۱۴۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل

خرید ۱۴۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از خرید یک هزار و ۴۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل خبر داد.

خرید ۱۴۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ارژنگ عزیزی گفت: برای تأمین میوه شب عید تمهیدات لازم انجام شده و یک هزار و ۴۰۰ تن سیب و پرتقال میوه شب عید با هدف تنظیم بازار استان اردبیل از کشاورزان خریداری شده است.
 
او افزود: ۵۰۰ تن سیب از محصولات داخل استان خریداری شده که ۴۰۰ تن در سردخانه‌های شهرستان مشگین شهر و ۱۰۰ تن آن نیز در سردخانه‌های شهرستان اردبیل ذخیره سازی شده است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: ۹۰۰ تن پرتقال از استان مازندران خریداری شده که تا بحال ۳۸۰ تن آن به استان اردبیل حمل شده و مابقی نیز نهایتا تا ۱۰ اسفند ماه به استان حمل خواهد شد تا در شب عید در بین مردم توزیع شود.
 
عزیزی گفت: در تأمین میوه شب عید و توزیع گوشت مرغ هیچ گونه مشکلی نداریم و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است.
 
تولید ماهانه ۴ هزار تن گوشت مرغ در اردبیل
 
او همچنین در رابطه با آمار جوجه ریزی در استان تصریح کرد: به طور متوسط ماهانه ۴ هزار تن گوشت مرغ در استان اردبیل تولید خواهد شد که مصرف ماهانه استان ۲ هزار و ۹۰۰ تن می‌باشد که هزار و ۱۰۰ تن مازاد بر نیاز استان تولید می‌شود که در این رابطه هیچ نگرانی وجود ندارد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود: افزایش قیمت کالای اساسی هیچ توجیهی ندارد و انتظار می‌رود در این زمینه با هدف تأمین کالا‌های مورد نیاز مردم نظارت‌ها و بازرسی‌ها تشدید شود و برخورد با متخلفان مبنای کار باشد.
 
عزیزی بیان کرد: گشت‌های کنترل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از اول اسفند ماه فعال و گشت‌های بازرسی تعزیرات حکومتی از ۱۵ اسفند ماه نظارت خود را بر افزایش قیمت‌ها آغاز خواهند کرد.