جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

خرید و فروش آبزیان وحشی در اردبیل ممنوع است - خبر

 

 

خرید و فروش آبزیان وحشی در اردبیل ممنوع است

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: به منظور صیانت از محیط زیست و جلوگیری از برهم خوردن اکوسیستم طبیعی خرید و فروش گونه های جانوری و گیاهی وحشی در استان اردبیل ممنوع است.

خرید و فروش آبزیان وحشی در اردبیل ممنوع است

سعید شهندعنوان کرد: با نزدیک شدن به ایام عید برخی از سودجویان و فرصت طلبان به دلیل عدم اطلاعات کافی همشهریان اقدام به عرضه یا فروش گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوری می‌کنند.

به گفته وی به دلیل صیانت از محیط زیست در سال جاری با نهایت جدیت با هر گونه خرید و فروش گونه‌های جانوری از قبیل مار آبی، سمندر، لاک پشت و گونه‌های گیاهی وحشی به مانند سنبل آبی برخورد خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل ادامه داد: هر یک از این آبزیان نقش بسیار مهمی را در اکو سیستم طبیعی بومی خود ایفا می‌کنند و صید یا رهاسازی نامناسب آنان می‌توانند منجر به برهم خوردن اکوسیستم طبیعی شود.

شهند تصریح کرد: از عموم همشهریان تقاضا می‌شود تا ضمن مشارکت مناسب با عوامل نظارتی و محیط زیست استان، در صورت مشاهده با هرگونه فروش گونه‌های در معرض خطر ذکر شده موارد را به سازمان حفاظت محیط زیست از طریق سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

وی تأکید کرد: با هر گونه تخلف انجام یافته در این بخش در سریع‌ترین زمان ممکن برخورد شده و متخلفان با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد.