جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

خروج از بلاتکلیفی در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی - خبر

 

 

خروج از بلاتکلیفی در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

شهردار اردبیل گفت: حرکت خوبی را بعد از سال‌ها بلاتکلیفی و انتظار مردم در سر و سامان دادن به حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی آغاز کرده‌ایم.

خروج از بلاتکلیفی در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جریان بازدید دوره‌ای خود از پروژه‌های در حال اجرا در اردبیل اظهار کرد: موانع بسیاری از بابت تأسیسات شهری بر سر راه اجرای پروژه عظیم ساماندهی اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی بوده که سعی کردیم در قالب جلسات همفکری بخش عظیمی از این مشکلات را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: همکاری سایر نهادها با شهرداری در عملیاتی کردن این پروژه قابل تقدیر است و ضرورت دارد این هماهنگی‌ها تا پایان طرح ساماندهی اطراف بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی ادامه پیدا کند.

شهردار اردبیل گفت: اراده شهرداری بر این است که مسیرهای مد نظر تعریض و بازگشایی شوند تا امکان دسترسی راحت‌تر مردم فراهم آید.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه مسیرهای کنونی اغلب مسیرهایی هستند که پاسخگوی نیازهای امروزی نیستند و با شرایط گذشته ایجاد شده‌اند، افزود: ما به دنبال تعریض آنها هستیم تا شهر جوابگوی نیازهای امروزی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا فضاهای عمومی و دیوارهایی که سبب بدمنظری معابر شهری هستند، با عناوین مختلف طراحی و نقاشی شوند تا زمینه سر زندگی محیط شهری فراهم آید.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: بر همین اساس فراخوان مسابقه نقاشی دیواری به همت شهرداری اردبیل اعلام شده که علاقمندان می‌توانند با موضوع زیبایی‌های شهر من، رنگ‌های آسمانی، حقوق شهروندی و تعلیم و تربیت آثار خود را تا 20 تیرماه ارسال کنند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این مسابقه استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهر و مشارکت هنرمندان در زیباسازی شهر است.

شهردار اردبیل گفت: نقاشی‌های دیواری در سطح شهر جلوه بخشیدن به سیمای بصری شهری به عنوان یکی از ارکان زیباسازی شهر است به طوریکه تزریق روح شادابی را به شهروندان به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: شهرداری اردبیل به منظور افزایش زیبایی‌های بصری‌، معابر شهری و ایجاد طرح‌های ویژه بر روی دیوارهای معابر شهری تلاش می‌کند دیوارهای سیمانی ساختمان‌های شهر را منقش به تصاویر گرافیکی زیبا کند.