رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

خدمات وسیع دولت یازدهم در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات - خبر

 

 

خدمات وسیع دولت یازدهم در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

استاندار اردبیل فناوری اطلاعات و ارتباطات را جزو حوزه هایی دانست که خدمات چشمگیری از سوی دولت تدبیر و امید ارایه شده اما مورد غفلت قرار گرفته است.

خدمات وسیع دولت یازدهم در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مجید خدابخش در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به دلیل قرار گرفتن در بستر مجازی به چشم نمی آید در حالی که سرمایه گذاری های کلانی در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون زیرساخت های مورد نیاز فراهم بوده و در صورت وجود اراده لازم، هر دستگاهی می تواند جهت تسهیل در امور مردم و صرفه جویی در هزینه خدمات قابل ارایه را به بستر فضای مجازی انتقال دهد.

استاندار اردبیل در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در حوزه صنعت و معدن استان در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید 135 پرونده واحدهای تولیدی و 28 طرح تولیدی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و بیشتر برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شد که باید روند رسیدگی به پرونده ها از سوی بانک های عامل طی جلسه ای پیگیری شود.

خدابخش با تاکید بر اهمیت راه اندازی کنسرسیوم صادرات ادامه داد: به دنبال عذرخواهی رسمی ترکیه از روسیه به دلیل اختلال صورت گرفته در زمینه صادرات کشور ترکیه به بازار بزرگ روسیه ، این بازار برای ایران نیز در دسترس است و با کاهش تعرفه در حوزه صادرات کشاورزی به نفع ایران، فرصتی مناسبی برای گسترش صادرات محصولات کشاورزی استان به کشور همسایه روسیه فراهم شده است.