سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خدمات رایگان اکیپ‌های دامپزشکی اردبیل برای دام‌های نذری - خبر

 

 

خدمات رایگان اکیپ‌های دامپزشکی اردبیل برای دام‌های نذری

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: خدمات رایگانی که دامپزشکی در این ایام برای کشتارهای نذری انجام می‌دهد، زمینه سلامت و امنیت غذایی مردم را فراهم می‌آورد.

خدمات رایگان اکیپ‌های دامپزشکی اردبیل برای دام‌های نذری

صادق صالحی اظهار کرد: خدمات رایگانی که دامپزشکی در این ایام برای کشتارهای نذری انجام می‌دهد، زمینه سلامت و امنیت غذایی مردم را فراهم می‌آورد.

وی تصریح کرد: اکیپ‌های ما در قالب 36 اکیپ ثابت و سیار با همراهی بیش از 50 کارشناس و ناظر بر عمل ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارهای این ایام سعی می‌کنند تا امنیت و سلامت عمومی و فراگیر را فراهم کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان بیان کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی آمار کشتارهای دام و حتی طیور به شدت افزایش می‌یابد که ما انتظار داریم مردم در تأمین سلامت خود حتماً از تأییدیه دامپزشکی برای استفاده مطلوب‌تر از این کشتارها بهره بگیرند.

به گفته وی، کلیه خدماتی که ما در این ایام در زمینه نظارت بر کشتارها انجام می‌دهیم،‌ رایگان است و مردم با شماره تلفن 2-33355990 می‌توانند به سرعت دامپزشکی را در جریان کشتار خود قرار داده و اکیپ‌های ما به سرعت در مکان و محل مورد نظر در شهرها و حتی مناطق روستایی حاضر شده و خدمات کیفی‌تری را ارائه کنند.

صالحی با بیان اینکه باید تمامی کشتارها برای اطمینان از سلامت آنها به تأیید دامپزشکی برسد و در این زمینه ما هیچ‌گونه محدودیتی در نظارت‌هایمان نداریم، افزود: از مردم انتظار داریم گوشت‌های بدون مهر و تأییدیه دامپزشکی را مصرف نکنند.

وی با یادآوری اینکه کشتارهای متعددی را در محلات و مناطق شهری و روستایی شاهد هستیم تا از آن گوشت‌ها برای غذای نذری و احسانات استفاده کنند، بیان کرد: نباید در بحث نظارت‌ها قصور و کوتاهی کنیم یا بخواهیم اصل عقلانیت و منطقی بودن در این حرکت‌ها را فدای برخی از مصلحت‌اندیشی‌ها و بی‌توجهی‌ها کنیم در حالی که دامپزشکی با نظارت کامل و تأیید سلامت دام سعی می‌کند تا امنیت غذایی مردم را به شکل شایسته تأمین کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل اضافه کرد: امیدواریم این برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها به نحوی باشد تا تأمین سلامت مردم به شکل مناسب و مطلوب انجام شده و مردم در این ایام با خیال راحت بتوانند به عزاداری‌ و پخش نذری‌های خود ادامه دهند.