سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خبرنگاران روایتگر صادقانه خدمات دولت و انتظارات مردم - خبر

 

 

خبرنگاران روایتگر صادقانه خدمات دولت و انتظارات مردم

استاندار اردبیل گفت: خبرنگاران رسانه های معتبر انعکاس دهنده خدمات دولت هستند و هم انتظارات مردم از مسئولان را صادقانه بازتاب می دهد.

خبرنگاران روایتگر صادقانه خدمات دولت و انتظارات مردم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اکبر بهنام جو در دیدار با خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ابرنا) در اردبیل افزود: رسانه مسئولیت شناس ، روایت درست و منصفانه از واقعیت های جامعه ارائه می دهد، در این روایت هم خدمات گفته می شود و هم نیازها و خواسته های مردم بیان می شود.
وی افزود: در کار رسانه ای نباید افراط و تفریط حاکم باشد، رسانه نباید همه چیز را سفید و یا سیاه ببیند، باید هم دردهای جامعه گفته شود و هم خدمات نیز آنگونه که هست بازگو شود.
استاندار اردبیل اهمیت صحت و درستی اخبار را یادآور شد و افزود: تولید شایعه موجب تشویش اذهان عمومی جامعه می شود، بنابراین بیشتر از عامل سرعت در کار خبرنگاری ، می بایست به درستی اخبار توجه شود تا اعتماد مردم نیز سلب نشود.
استاندار اردبیل تاکید کرد که انتظار دولت از رسانه از جمله ایرنا این است که نیازها و خواست های مردم را به مسئولان انتقال دهند و از این طریق کمک حال آنها در خدمت بیشتر به مردم باشند.
بهنام جو ادامه داد: رسانه های جمعی در این شرایط کشور می بایست امید را با اطلاع رسانی دقیق و شفاف در بین مردم بیشتر کنند.
استاندار اردبیل ضرورت شفاف سازی و نقد سازنده رسانه ها را یادآور شد و گفت: رسانه ها خلاء و نارسایی ها را باید بصورت سازنده و پویا نقد کنند تا شفاف سازی صورت بگیرد.
وی نقش روابط عمومی ها را در ارتباط با رسانه ها مهم دانست و گفت: روابط عمومی دستگاه های اجرایی می توانند ارتباطات گسترده ای با رسانه ها داشته باشند و از این طریق عملکرد دولت را در اختیار مردم قرار دهند.