سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خانواده‌ها به انتقال مفاهیم ترافیکی از طریق رفتار و عمل خود توجه کنند - خبر

 

 

خانواده‌ها به انتقال مفاهیم ترافیکی از طریق رفتار و عمل خود توجه کنند

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: رانندگان با رفتار عملی و کلامی خود باید در انتقال مفاهیم و فرهنگ درست رانندگی به فرزندانشان توجه کنند چرا که بیشترین تاثیرپذیری، تاثیرپذیری فرزندان از والدین است.

خانواده‌ها به انتقال مفاهیم ترافیکی از طریق رفتار و عمل خود توجه کنند

سید حجت فتاحی اظهار کرد: هر چه قدر رانندگان با خونسردی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و ایمنی بالا همراه با کلام آراسته رانندگی کنند به همان نسبت بهترین و زیباترین مفاهیم نیز به فرزندان آنها و نسل آینده انتقال یافته و آنها قادر خواهند بود رفتار درست رانندگی را یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه مطلوب‌ترین اقدامات و فعالیت‌ها در حوزه رانندگی باید از طریق فرهنگ‌سازی درست و به شکل تدریجی انتقال یابد، افزود: هرچند عوامل مختلفی در این زمینه دخیل است اما مهمترین عنصر خانواده‌ها، جامعه و رسانه‌ها هستند که می‌توانند جامع‌ترین و کامل‌ترین مفاهیم رانندگی صحیح در مسیر تردد ایمن و کاهش بار ترافیکی را زمینه‌ساز شوند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد: ما وضعیت مناسبی را در بحث ارتقای آگاهی‌بخشی در موضوعات راهنمایی و رانندگی و ارتقای ایمنی ترددها شاهد هستیم به طوری که از ابتدای امسال تاکنون روند کاهشی را در میزان تصادفات و تلفات رانندگی و برقراری ایمنی بیشتر در عبور و مرور و ارتقای فرهنگ ترافیک شاهد هستیم.

فتاحی بیان کرد: در ایام پایانی هفته بر تعداد سفرهای برون‌شهری افزوده می‌شود به طوری که ما دیروز ترافیک نیمه سنگینی را در اکثر محورهای گردشگری به ویژه اردبیل ـ آستارا شاهد بودیم که برای به حداقل رساندن خطرات و آسیب‌ها در این حوزه تلاش شد تا مراقبت‌های لازم و کنترل‌های پلیس به شکل محسوس و نامحسوس انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر شرایط جوی استان در محورهایی همچون اردبیل ـ نیر ـ سرعین، اردبیل ـ مغان، اردبیل ـ خلخال، و همچنین اردبیل ـ آستارا مه‌آلود همراه با کاهش دید گزارش شده است که سطح جاده نیز نیمه خیس است.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: در بقیه محورها هوا ابری و سطح جاده خشک است اما همچنان انتظار می‌رود ایمنی در ترددها و توجه رو به جلو همراه با اجتناب از سرعت و سبقت غیرمجاز مورد توجه رانندگان قرار گیرد.