سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خانواده‌های شهدای منا 17 شهریور با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند - خبر

 

 

خانواده‌های شهدای منا 17 شهریور با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با رایزنی‌های سازمان حج و زیارت خانواده‌های شهدای منا 17 شهریور ماه با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.

خانواده‌های شهدای منا 17 شهریور با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سعید اوحدی صبح امروز در دیدار با خانواده‌های شهدای منا در اردبیل افزود: نخستین یادواره شهدای حادثه منا و شهدای سقوط جرثقیل در مکه از اول ذی الحجه در سراسر کشور برگزار می شود و در این زمینه 7 کمیته برای برگزاری این رویداد بسیار مهم فرهنگی در کشور تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در فاجعه منا و سقوط جرثقیل 477 نفر از زائران کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گفت: مهمترین رسالت ما زنده نگه داشتن یاد و نام این شهدای والامقام است و به فرموده مقام معظم رهبری حادثه منا نباید به فراموشی سپرده شود و ما نیز بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری یادواره شهدا را برای نخستین بار در کشور برگزار می کنیم. رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در فاجعه منا زائرانی از 15 استان کشور به درجه رفیع شهادت نائل شدند و برابر برگزاری یادواره این شهدا 5 کمیته اجرایی و محتوایی و دو کمیته بین المللی با مشارکت سازمان حج و زیارت، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت امور خارجه و برخی دستگاه های مربوطه برگزار می شود.

اوحدی گفت: خانواده های معظم شهدای منا مطالباتی از مسئولان حج و زیارت داشتند که یکی از این مطالبات دیدار این خانواده ها با مقام معظم رهبری بود که با رایزنی های سازمان حج و زیارت خانواده‌های این شهدا 17 شهریورماه با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند. وی افزود: از دیگر مطالبات خانواده‌های شهدای منا درخواست واژه شهید برای آنها بود که با رایزنی‌های اساسی این امر نیز انجام شد و مطالبه اصلی خانواده های شهدای منا برآورده شد. رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: سومین مطالبه خانواده های شهدا پیگیری حقوق و دیه این شهدا بود که تاکنون کشور عربستان به وعده‌های خود در مورد پرداخت دیه شهدای منا عمل نکرده‌اند و ما نیز تمام مقدمات و تمهیدات لازم را در این زمینه انجام دادیم.