حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

خانه دار شدن 24 خانواده به همت خیرین مسکن ساز در اردبیل - خبر

 

 

خانه دار شدن 24 خانواده به همت خیرین مسکن ساز در اردبیل

پروژه 24 واحدی مسکن خیرساز ایت الله کاشانی صبح امروز با حضور رییس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز کشور افتتاح و 24 خانواده بی بضاعت خانه دار شدند.

خانه دار شدن 24 خانواده به همت خیرین مسکن ساز در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، برای این طرح که در مجموع 800 متر مربع مساحت و هر واحد 73 متربع ساخته شده است یک میلیارد و صد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

همزمان کلنگ احداث پروژه 144واحدی حضرت فاطمه زهرا (س) شهرک اندیشه اردبیل نیز امروز  به زمین زده شد.

 این طرح در قالب دو بلوک جداگانه هر بلوک با 6 طبقه و با هزینه 9میلیارد تومان قرار است تا دو سال اینده به بهره برداری برسد.
همزمان با این پروژه ها چند طرح مسکن نیز در شهرستان های گرمی خلخال پارس اباد و نمین با مساحت 4200متر مربع وبیش از سه میلیارد تومان سرمایه گذاری کلنگ زنی شد.
در این مراسم رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه سالیانه حدود 5هزار واحد مسکونی در اولویت کار این انجمن است گفت: برای اغاز سال 97 چیزی حدود 3هزار واحد را در حال بهره برداری داریم که اولین واحد از این پروژه ها در استان اردبیل افتتاح و مابقی نیز درطول سال در سایر استان های کشور به بهره برداری خواهد رسید .

مهندس درفشی از بازسازی و مقاوم سازی سالانه 200هزار واحد مسکونی در سطح روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبرداد و افزود:خوشبختانه بالغ بر 1میلیون و600هزار از این واحد ها به اتمام رسیده که دولت امسال نیز این تعهد را برعهده دارد تا با کمک خیرین تا پایان سال تمامی واحدها را اجرا و به متقاضیان نیازمند تحویل دهد.
همچنین مدیرکل بنیاد مسکن استان از تحویل و تکمیل 80 واحد مسکن برای متقاضیان که دارای دو معلول در یک خانه است خبردادوبیان کرد:از این تعداد بیش از 40 واحد تحویل داده شده است ودر سال جاری مابقی واحدها نیز در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
سبحانی گفت:کلنگ زنی 72 واحد مسکن روستایی که بازپرداخت وام انها توسط خیر استانی اقای پاکدل پرداخت خواهد شد در روزهای اینده به زمین زده خواهد شد.