جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

خانه خاندان «موذن زاده اردبیلی» به ثبت ملی رسید - خبر

 

 

خانه خاندان «موذن زاده اردبیلی» به ثبت ملی رسید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ثبت ملی خانه خاندان موذن زاده اردبیلی به شماره ۳۲۵۴۴ در تاریخ ۵ تیر ماه ۹۸ خبر داد.

خانه خاندان «موذن زاده اردبیلی» به ثبت ملی رسید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: در پی رونمایی از ثبت ملی شیوه مداحی استاد سلیم موذن زاده، موضوع ثبت ملی خانه این خاندان جلیل القدر توسط فرزند وی، ودود موذن مطرح شد.

وی افزود:این مهم به سازمان میراث فرهنگی انتقال یافت و با موافقت سازمان میراث فرهنگی کشور این خانه تاریخی به منظور معرفی گوشه‌ای از چندین دهه خدمات فرهنگی خاندان موذن زاده اردبیلی به ثبت ملی رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: ثبت این خانه تاریخی به منظور ادای دین به خاندان موذن زاده اردبیلی و انتقال میراث معنوی آن‌ها به نسل‌های آتی انجام شده و به عنوان گنجینه‌ای از میراث معنوی و فرهنگی این استان محسوب می‌شود.

فلاحی تاکید کرد: خانه خاندان موذن زاده اردبیلی مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است که در ۴۸۸ متر مربع به ثبت رسیده است.

وی برنامه آتی اداره کل را تبدیل این خانه به موزه معرفی خاندان موذن زاده اردبیلی عنوان کرد و گفت: استاندار اردبیل درخصوص تامین اعتبار خرید این خانه دستورات لازم را داد تا بعد از خرید بتوان نسبت به راه اندازی موزه اقدام کرد.