حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری اردبیل دایر می‌شود - خبر

 

 

خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری اردبیل دایر می‌شود

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری در این استان دایر می‌شود.

خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری اردبیل دایر می‌شود

نادر فلاحی اظهار کرد: این مهم با هدف ساماندهی فعالیت‌ها و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد عملیاتی خواهد شد.

وی با تاکید به برنامه‌ریزی اختصاص یکی از خانه‌های تاریخی به این منظور، افزود: تشکل‌های مردم نهاد بازوی یاری‌گر دستگاه‌های دولتی هستند و بی‌شک بدون مشارکت بخش‌خصوصی اجرای بسیاری از برنامه‌ها و اهداف ادارات امکان‌پذیر نخواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل، تصریح کرد: این اداره کل نیز به دلیل گستردگی اقدامات نیازمند حمایت و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در اجرای برنامه‌ها است.

فلاحی با تاکید بر اینکه تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند نسبت به اشتغال‌زایی حوزه‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اقدام کنند، اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به اینکه بیکاری دغدغه جدی در استان است، تشکل‌های مردم‌نهاد با اجرای ایده‌های نو و خلاقانه فرصت‌های شغلی برای اعضای خود و حتی جوانان استان ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: در اجرای ایده‌های خلاقانه که منجر به اشتغال شود بی‌شک اداره کل حامی تشکل‌ها بوده و در صورت نیاز مطابق مقررات تسهیلاتی نیز اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: همچنین در معرفی جاذبه‌های گردشگری، صیانت از میراث‌فرهنگی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات، صیانت از محیط زیست و عرصه‌های گردشگری، طرح‌های پژوهشی و آموزش و توانمندسازی نیازمند مشارکت بخش‌خصوصی و تشکل‌های مردم نهاد هستیم.