جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

خانه‌های مسافری در خلخال اخطاریه گرفتند - خبر

 

 

خانه‌های مسافری در خلخال اخطاریه گرفتند

سرپرست اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال از افزایش برخورد با متخلفان اجاره خانه‌های مسافری در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد.

خانه‌های مسافری در خلخال اخطاریه گرفتند

عادل خلیلی افزود: با توجه به روند صعودی شمار مبتلایان به کرونا برخورد با تخلفات مربوط به اجاره خانه‌های مسافری بصورت مخفیانه در شهر و روستاهای منطقه شدت گرفته و افراد متخلف شناسایی و به مراجع ذی‌صلاح معرفی شدند.

وی اظهارداشت: از اول تیرماه امسال با آغاز سفرهای تعطیلات تابستانی به خلخال اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با همکاری اداره اماکن فرماندهی انتظامی اقدام به شناسایی ۸۰ مورد خانه مسافر در شهر و روستاهای این شهرستان کرده است.

وی گفت: گروه‌های گشت روزانه و شبانه این اداره اقدام به شناسایی ۲۰ نفر از جارچیان متخلف کرده‌اند و علاوه بر تذکر شفاهی به جارچیان کم سن و سال که اقدام به هدایت مسافران و گردشگران به خانه مسافرها می‌کردند چهار مورد اخطار کتبی برای افراد متخلف در این زمینه صادر با انجام این اقدامات از اجاره خانه مسافرها جلوگیری شده است.

او افزود: در راستای افزایش شدت برخورد با صاحبان خانه مسافرها در تیرماه امسال همه خانه مسافرها شناسنامه‌دار و یا غیررسمی مورد بازدید گروه‌های مشترک ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونای خلخال قرار گرفته و علاوه بر آن ۵۰ مورد تذکر کتبی از سوی این اداره برای ۳۲ خانه مسافر در این شهرستان صادر شده است.