سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خاموشی در تونل‌های جاده اردبیل - سرچم خطرساز است - خبر

 

 

خاموشی در تونل‌های جاده اردبیل - سرچم خطرساز است

فرمانده پلیس راه جاده اردبیل - سرچم گفت: تداوم خاموشی‌ها در برخی از تونل‌های واقع در این مسیر پرترافیک خطرساز و حادثه‌آفرین است.

خاموشی در تونل‌های جاده اردبیل - سرچم خطرساز است

سرگرد نجات حمزه افزود: بی‌توجهی به ادامه خاموشی در تونل‌ شماره ۱۲ جاده اردبیل - سرچم جان سرنشینان عبوری از این محور پرترافیک استان اردبیل را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه خاموشی تونل شماره  ۱۲ از مدت‌ها پیش و با سرقت ترانسفورماتور برق این تونل آغاز شده است، افزود: تاکنون  اقدامی برای نصب و راه‌اندازی ترانس جدید و همچنین انجام تعمیرات سامانه روشنایی این تونل‌ نشده است.

او افزود: تامین  ایمنی جاده اردبیل - سرچم با افزایش نصب علایم ایمنی و هشدار دهنده، شانه‌سازی جاده، خط‌کشی گرم، چراغ‌های چشمک‌زن، حل مشکل روشنایی تونل‌های مسیر و استفاده از نیروهای پلیس راه نامحسوس برای برخورد با رانندگان متخلف حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد.

او گفت: با تاکید شورای ترافیک خلخال مبنی بر اجرای طرح کاهش سرعت در جاده خلخال به فیروزآباد و سرچم با نصب امکاناتی همچون لرزاننده، سرعت‌گیر مجازی، چراغ‌های چشم گربه‌ای، پلیس مجازی و نصب دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان میزان حوادث در این جاده بطور محسوسی کاهش یافته است.

وی افزود: وقوع حوادث رانندگی خونین در جاده‌های ارتباطی منتهی به استان گیلان و همچنین تصادفات فوتی مربوط به جاده خلخال به شاهرود و هشجین در سال جاری قابل توجه بوده و انتظار از اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان حذف نقاط حادثه‌خیز و انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله خط‌کشی وسط راه و خط‌کشی لرزاننده حاشیه راه در طول مسیرهای مه گیر خلخال به گیلان است.