جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

حوادث طبیعی ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت در اردبیل بر جای گذاشت - خبر

 

 

حوادث طبیعی ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت در اردبیل بر جای گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت:براساس ارزیابی‌ها و برآوردهای انجام شده امسال حوادث غیرمترقبه و طبیعی بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال در استان اردبیل خسارت برجای گذاشته است.

حوادث طبیعی ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت در اردبیل بر جای گذاشت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد عبدالعلی‌پور گفت: براساس ارزیابی‌ها و برآوردهای انجام شده امسال حوادث غیرمترقبه و طبیعی بیش از 15 هزار میلیارد ریال در استان اردبیل خسارت برجای گذاشته که این خسارت‌ها در بخش‌های مختلف بوده است.
 
وی بیشترین خسارات حوادث طبیعی و غیرمترقبه در سطح استان را مربوطه به شهرستان خلخال دانست و تصریح کرد: در راستای جبران بخشی از این خسارات وارد شده در خلخال از مجموع اعتبارات تنش آبی استان 50 درصد که بیش از 155 میلیارد ریال بوده به این شهرستان اختصاص یافته است.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به حجم بالای خسارات ناشی از حوادث طبیعی در استان گفت: دولت در هیچ شرایطی قادر به جبران و پرداخت این میزان از خسارات حوادث طبیعی و غیرمترقبه نبوده و باید راهکارهای پیشگیرانه در این حوزه بکارگیری شود.
 
عبدالعلی‌پور بیان کرد: باید راهکارهایی همچون آموزش همگانی و ترویج فرهنگ بیمه که مطمئن‌ترین راه کاهش تلفات انسانی و خسارات مالی از حوادث طبیعی به شمار می‌رود مد نظر بوده و در بین مردم ترویج شود.
 
وی با اشاره به نقش ستاد مدیریت بحران در زمینه اجرای طرح زمستان بیدار که مورد تاکید استاندار اردبیل است، افزود: برخی‌ها معتقدند که این ستاد نمی‌تواند نقشی در اجرای زمستان بیدار داشته باشد در صورتی که اگر کوتاهی از سوی این ستاد در زمینه بازنگهداری حتی یک راه ارتباطی در مدت زمان کوتاهی انجام شود این امر زمینه‌ساز دید منفی در سرمایه‌گذاران و تعللل در مسیر اجرای طرح خواهد شد.
 
فرماندار شهرستان خلخال نیز در این مراسم اظهار کرد: حوادث طبیعی از قبیل سرمازدگی بهار امسال دو هزار و 100 میلیارد و تندباد نیز 300 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، مبلمان شهری، واحدهای مسکونی و تجاری و خودروهای عبوری از محورهای کوهستانی خسارت به این شهرستان وارد کرده است.
 
فریدون بابایی با اشاره به خشکسالی امسال در این شهرستان بیان کرد: ما برای تامین آب 40 روستا که به دلیل وقوع خشکسالی و نبود منابع آب پایدار از نعمت آب بی‌بهره هستند از تانکرهای سیار آبرسانی استفاده می‌کنیم و این در حالی است که سالانه در این شهرستان آب کافی تولید می‌شود.