رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

حمله اسرائیل به عراق و حشدالشعبی، نقض قوانین بین المللی است - خبر

 

 

حمله اسرائیل به عراق و حشدالشعبی، نقض قوانین بین المللی است

امام جمعه اردبیل گفت: اعتراف اسرائیل درباره حمله به عراق و حشدالشعبی، همه، نقض قوانین بین المللی و تصریح به تروریسم دولتی است اما جامعه جهانی مخصوصا آمریکا تمام قد پشت این تروریسم دولتی ایستاده است.

حمله اسرائیل به عراق و حشدالشعبی، نقض قوانین بین المللی است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما آیت الله عاملی که در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل در مصلای این شهر سخن می گفت افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی این هفته با بی‌شرمی تمام مسؤولیت حمله به عراق را به‌عهده گرفت و با بی‌شرمی گفت؛ «جاسوسان اسرائیل را به ایران فرستادم تا به آرشیو فعالیت‌های هسته‌ای ایران دست پیدا کنند تا ترامپ را به خروج از برجام راضی کنم» او با بی‌شرمی گفت که هر کجای دنیا ضرورت اقتضا کند اسرائیل حمله نظامی خواهد کرد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در خصوص این حمله دو مطلب را باید تذکر دهیم؛ اول اینکه ناامن بودن فضای کشور عراق و تبدیل شدن آن به جولانگاه پهپادهای آمریکایی و اسرائیلی هر لحظه عتبات را تهدید می‌کند. دشمن که قلبا و عملا به اصل «هدف وسیله را توجیه می‌کند» اعتقاد دارد ممکن است حرم ائمه را بمباران کند و آن را به گردن افراطیون اهل سنت بیاندازد و جنگ طائفی و مذهبی را در عراق شعله‌ور سازد.
وی ادامه داد: مطلب دوم این است که جانشین فرماندهی حشد الشعبی اعلام کرد که این حمله توسط چهار پهپاد اسرائیلی صورت گرفته و اضافه کرد این پهپادها را آمریکا وارد عراق کرده و اعلام کرد این پهپادها از طریق کشور آذربایجان وارد فضای عراق شده‌اند. این مساله برای ما بسیار دردناک است که دولت همسایه ما با اسرائیل همکاری می‌کند و کشور خود و پایگاه‌های هوایی خود را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد. ثانیا به همسایه‌های خود خیانت می‌کند.
آیت الله عاملی تصریح کرد: از عجایب امور این است که آمریکا و اسرائیل می‌توانستند از پایگاه‌های خود در سایر کشورهای خاورمیانه استفاده کنند ولی آمریکا و اسرائیل ترجیح دادند که در این عملیات از آذربایجان استفاده کنند یعنی دیوار آذربایجان را از سایر کشورها کوتاه‌تر می‌دانند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به روز مسجد و نقش مساجد از نگاه مقام معظم رهبری عنوان کرد: مسجد باید قلب محله و مظهر همت جمعی محله و منطقه در کلیه امور اجتماعی و فرهنگی باشد.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‎فرمایند؛ «مسجد هسته‌ی مقاومت است؛ نه فقط مقاومت نظامی که بالاتر از آن مقاومت فرهنگی؛ حصار و خاکریز فرهنگی اگر سست باشد همه‌چیز از دست خواهد داد، اینکه با جمهوری اسلامی مخالفند به خاطر ایمان مردم است؛ این حصار فرهنگی برای حفظ ایمان مردم است.»