جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

حمایت کمیته امداد از سالمندان و بیماران صعب‌العلاج - خبر

 

 

حمایت کمیته امداد از سالمندان و بیماران صعب‌العلاج

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش مادام‌العمر مورد حمایت کمیته امداد امام (ره) کشور هستند.

حمایت کمیته امداد از سالمندان و بیماران صعب‌العلاج
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش مادام‌العمر مورد حمایت کمیته امداد امام (ره) کشور هستند و در این زمینه این قشر دغدغه و نگرانی نداشته باشند.
 
او با اشاره به اینکه خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث توانمندسازی برنامه‌های خوبی را اجرا کرده است، افزود: جمع‌آوری صدقات به‌منزله گسترده شدن سفره نیازمندان نیست.
 
رئیس کمیته امداد افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) وظیفه دارد از دو قشر سالمندان و بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش همیشه حمایت کند، ولی برای بقیه افراد تحت پوشش توانمندسازی و خودکفایی را مبنای کار قرار داده است.
 
بختیاری گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) به‌جای ماهی دادن به خانواده‌های تحت پوشش تور ماهگیری می‌دهد که یاد بگیرند با مهارت خودشان ماهی بگیرند و تحقق این ضرب‌المثل اولویت است.
 
او بیان کرد: سال گذشته در استان اردبیل ۳ هزار و ۱۷۰ اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارائه ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد و امسال نیز ۵ هزار اشتغال با تسهیلات ۱۴۴ میلیارد تومان در اردبیل مبنای کار است و اقدامات و حمایت‌های امام جمعه اردبیل و استاندار و فرماندار اردبیل و سپاه و بسیج و مراکز و نیکوکاری و خیرین و گروه‌های جهادی در استان قابل قدردانی است.
 
رئیس کمیته امداد گفت: امسال در کشور ۲۰۰ هزار اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ایجاد می‌شود که در این زمینه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه می‌شود تا گام بزرگی در خودکفایی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد برداشته شود.
 
بختیاری با ابراز اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) فعالیت آن‌چنانی در خارج از کشور ندارد اضافه کرد: فقط در حوزه تبادلات و انتقال تجربیات در حوزه چگونگی ایجاد توانمندسازی و اشتغال و مسکن و فرهنگ‌سازی تعاملاتی وجود دارد.
 
او از ثبت جهانی فرش دستباف مددجوی کمیته امداد با برند و لوگوی احسان کمیته امداد خبر داد و افزود: به‌زودی از این فرش رونمایی می‌شود.