سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

حمایت جهاددانشگاهی از پژوهشگران گیاهان دارویی در اردبیل - خبر

 

 

حمایت جهاددانشگاهی از پژوهشگران گیاهان دارویی در اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: جهاد دانشگاهی از پژوهشگران گیاهان دارویی حمایت می کند.

حمایت جهاددانشگاهی از پژوهشگران گیاهان دارویی در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهران اوچی اردبیلی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل استاندارد استان اردبیل اظهار داشت: به یقین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری نقطه عطفی در توسعه و ایجاد زمینه‌های همکاری‌های مشترک جهاددانشگاهی و اداره کل استاندارد استان است.
 
وی با بیان اینکه جهادانشگاهی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی در اردبیل به توسعه فرهنگ دانش بنیان و کارآفرینی استان کمک شایانی کرده ‌است.
 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به حمایت‌ جهاددانشگاهی استان از پژوهشگران گیاهان دارویی برای تبدیل ایده‌های خود به ثروت افزود: تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های مستقر در مرکز رشد نیاز به تسهیل فرآیندهای اخذ مجوز و حمایت‌های ویژه‌ای دارد تا بتواند در کاهش میزان بیکاری استان نقش خود را ایفا کند.
 
اوچی اردبیلی از برگزاری دوره‌های مهارت‌محور همچون گوهرشناسی، تکنسین داروخانه، مربیگری مهد کودک و آشنایی با گیاهان دارویی خبر داد و گفت: با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، در سال‌های اخیر تمام فعالیت‌های آموزشی این نهاد به سمت توانمندسازی و ایجاد مهارت‌ها جدید در فراگیران پیش می‌رود.
 
وی با بیان اینکه این نهاد در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی فعالیت می‌کند و به دنبال رفع نیاز و خلاءهای استان است، اظهار کرد: توسعه آزمایشگاه‌ها و بروزرسانی تجهیزات آن‌ها از اولویت کاری جهاددانشگاهی استان اردبیل است و هم اکنون سه آزمایشگاه‌ تشخیص طبی، کشت بافت و ژنتیک در این نهاد فعال است.